Chipsy z hrachu zabodovaly

Středa, 14. 2. 2018, 14:59 -

Tento milionový byznys hrachových chipsů vznikl doslova ve sklepě, ale za několik málo let dobyly většinu řetězců. Nápad se zrodil před dvěma lety, kdy si majitel firmy zkusil v domácí fritéze vyrobit chipsy z hrachu. V současné době má firma více než výborně našlápnuto a dodává chipsy do velkých řetězců a už klepe i na dveře našich zahraničních sousedů. Zdá se, že firma Yes Chips objevila díru na trhu, stejně jako jí objevili před několika lety zeleninové chipsy.

Zdravější mlsání

V dnešní době zdravého životního stylu si lidé oblíbili hrachové chipsy a prodej jde jedna báseň. Nejdříve začal pan Mondek prodávat luštěninové chipsy na farmářských trzích, kde se nazývaly Eko Lusk a základem byl hrách a čočka. Podnikatel pracoval v minulosti ve zdravé výživě, kde si všiml tendence lidí kupovat slané a sladké pochutiny, které nahrazují obávané brambůrky či sladkosti plné cukru. Tento postřeh jej dovedl k nápadu vytvořit zdravé mlsání.

Zájem i firma se spokojeně rozrůstají

V současné době firma vyprodukuje celkem sedm tun lupínků za jeden měsíc a po dvou a půl letech již zaměstnává třicet zaměstnanců. V loňském roce byl zvýšen obrat o polovinu na 15,5 milionů korun a v několika pár měsících rozšíří také výrobní prostory. Většina zákazníků jsou ženy, které tvoří osmdesát procent zákazníků a byznys prorazil především díky netradičnímu marketingu na veletrzích. Odběratelé se pak sami hlásili a majitelé firmy se vlastně nemuseli o odbyt až tak starat.

« zpět do rubriky