Silné léčivé vlastnosti 5 běžných koření v domácnosti

Je s podivem, že lidé utrácejí milardy dolarů za žalostně neefektivní a dokonce škodlivé léky, když jejich vlastní regál s kořením obsahuje tolik léčivé přírodní síly. A nyní mnoho nových studií povtvrzují tisíce let staré tvrzení, že koření má silné léčivé vlastnosti. Zde je 5 organických koření s úžasnými léčivými vlastnostmi, posilujícími váš blahobyt a chránícími před nemocemi a chorobami.

Kardamon

Známý tím, že dodává turecké kávě její charakteristickou chuť, ale kardamon je vlastně indické osivo. Rozdrťte kardamon  v hmoždíři nebo ho rozemelte a přidejte ho do kávy, zázvorového čaje s medem nebo rýžového jídla abyste využili jeho schopnost pomáhat při trávení a uklidňuje problematické (a často trapné) nadýmání.

Kardamon může být použit ke zlepšení trávení, pomoci při žaludečních křečích a poskytuje úlevu při potížích s nadýmáním a plyny. Podle „Encyklopedie přírodní medicíny“ byl kardamon používán bylinkáři jako podpora trávení po staletí. Navíc někteří jako  je University of Maryland Medical Center  v něm vidí možnou léčbu  červů ve vašich střevech.

Skořice

Toto koření je povinné v každé kuchyni.  Sloučeniny ve skořici – eugenol (kyselina hřebíčková ) a cinnamaldehyd (skořicový aldehyd) – působí proti bolesti a má uklidňující vlastnosti. Klíčové je přidat skořici do zdravých receptů, které nejsou plné zánětlivých cukrů a hydrogenovaných rostlinných olejů, aby bylo jisté, že konečný produkt zůstane taky zdraví jako samo koření.

Lidé používali skořici při cukrovce kam až pamět sahá. U studie publikované v Journal of Diabetic Medicine vědci rozdělili dospělé s cukrovkou 2.typu do dvou různých skupin. Ti s denním režimem se skořicí se dočkali nižší úrovně glukózy (hladiny cukru v krvi) na lačno než druhá skupina a také se ukázalo celkové snížení tělesného tuku.

Její protizánětlivá vlastnost a schopnost bojovat proti rakovině by také mohla pomoci pacientům s leukémií a rakovinou lymfomu. Podle studií na zvířatech na Gwanju Institute of Science and Technology v Koreji má skořice protinádorové účinky a vede ke smrti nádorových buněk.

Podívejte se na další z výhod skořice.

Hřebíček

Výzkum z Miguel Hernandez University zjistili, že hřebíček (Syzygium aromaticum) je „nejlepším“ přírodním antioxidantem. Studie zkoumala pět antioxidačních vlastností a hřebíček ukázal skvělé výsledky u každé z nich. Také obsahuje vysoké hladiny fenolických sloučenin, které mají antioxidační, protizánětlivé a protisrážlivé vlastnosti.

Vzhledem k vlastnostem křebíčku je skvělou přísadou do domácích léčiv pro artritidu, překrvení, špatné trávení, bolest zubů a dokonce a mykózy nohou. Uvařte hřebíčkový čaj máčením 1 čajové lžičky hřebíčku ve vroucí vodě po dobu několika minut. Přidejte med, mléko anebo citrónoou šťávu, podle chutí.

Kurkuma

Známá svou schopností pozitivně ovlivňovat přes 586 nemocí, podle odborně recenzovaného výzkumu z předních univerzit, je kurkuma možná králem koření. V různých studiích a neustále probíhajícím výzkumu bylo prokázáno, že kurkuma je silná bojovník proti rakovině, má jak preventivní, tak i hojivé vlastnosti. Jedna studie ukazuje, že kurkurim, silná účinná látka v kurkumě, je přirozeně silná protinádorová sloučenina u které bylo prokázáno, že snižuje velikost nádoru mozku u zvířat o 81 procent v 9 studiích. Vědci z UCLA dokonce zjistili, že kurkumin je schopen blokovat růst rakoviny.

U tohoto koření bylo také prokázáno, že:

* pozitivně účinkuje při cukrovce

* zabraňuje rakovině prsu

* podporuje zdravé hubnutí

* funguje jako přírodní lék proti bolesti

* detoxikuje játra

* a další

Zázvor

Blízký příbuzný slavné kurkumy, jehož vlastní slíva sahá tisíce let do minulosti Asie a Indie. Po celá staletí je zázvor používán jako účinný lék proti kašli a nachlazení. I když se příznaky zhoršují, zázvorový čaj zmírní bolest v krku, svědění, kašel a dokonce i ucpané nosní dírky. Z vážnějších věcí, jeho množství antioxidantů a protizánětlivých vlastností z něj dělá možmý lék proti rakovině.

Zázvor také zklidňuje neklidný žaludek a nevolnost, takže pití zázvorového čaje s medem a mlékem (pro vegany kokosovým mlékem) pomáhá s ranní nevolností, nevolností z cestování a kocovinou. Přínosy zázvoru pro zdraví jsou opravdu početné a neměly by být přehlíženy.

Zdroj: http://naturalsociety.com/

http://toxio.cz/

Zpět do rubriky Byliny