Téma: středeční glosy Miroslava Macka

Středa, 27. 7. 2016, 8:22

Velice výstižná zpráva: "François Hollande nepřijede ve středu do Prahy. Návštěvu byl nucen zrušit kvůli teroristickému útoku v Normandii. Hollande měl původně přijet minulý týden, kdy návštěvu zrušil po teroristickém útoku v Nice. Francouzský president měl jednat se Zemanem a Sobotkou zejména o bezpečnostní situaci v Evropě…"

Správný náhled na věc:

Mně je úplně jedno, proč mi kuna pozabíjela slepice, mne zajímá, které hovado jí otevřelo kurník.

 

Variací lidské blbosti je nevyčerpatelný počet. Viz zdůvodnění, proč brněnská městská část zakáže jakékoliv protestní akce před brněnskou mešitou:

„V parku je tráva. Když naprší, může se tam třeba někomu svézt noha a zraní se. Z bezpečnostních důvodů nemusíme akce povolit,“ zdůvodnil rozhodnutí radnice tajemník Brna-střed Petr Štika.

 

Klasická ukázka asimilace:

Můj dědeček z matčiny strany Alois Franke byl rodilý Němec z Orlických hor, jeho rodiče neuměli slovo česky, a tak se pochopitelně doma jinak nemluvilo. Po přestěhování rodiny za prací do českého prostředí všechny děti začaly chodit do českých škol, naučily se dokonale česky a po čase se cítily být Čechy. Všechny se v novém prostředí dobře uplatnily - můj děda se kupříkladu vyučil typografem, také jeho sourozenci se stali platnými členy společnosti. Aktivně se účastnil již od dob Rakousko - Uherska českého společenského života, jeho děti chodily do českých škol a nepočítáme-li jméno, byly to „Češi jak poleno“. V roce 1939, kdy se musel rozhodnout, zda je Němcem či Čechem, prohlásil se opcí za Čecha, byť měl kvůli tomu následné problémy.

A teď mi ukažte, kolik procent Romů u nás či muslimů v Evropě se zachovalo stejně…

Miroslav Macek

« zpět do rubriky