Téma: 120 000

Středa, 17. 8. 2016, 7:17

Tolik je v Česku „neziskovek“, alespoň podle informace na ČT 1. Původně jsem měl informaci, že jich jsou 4 000, i to mi přišlo moc. Dnešní Události na ČT 1 mi otevřely oči ještě víc, než jsem je měl vyvalené předtím.

Může to být novinářský kačer a byl bych rád, kdyby byl.

Věřme však informacím médií veřejné služby, pojměme je jako axiom a počítejme. Bez dětí do 18 let a bez již zastaralých kusů, mezi které se počítám i já, je mezi námi cca 6 miliónů lidí a to se všemi všudy, bezdomovci, trestanci, nesvéprávnými, tělesně i duševně neschopnými, nezaměstnatelnými, kteří se podílejí na tvorbě HDP. Takže to vychází na jednu „neziskovku“ 500 „produktivních lidí“. Teď se dostáváme do ošemetné situace, rovnice o dvou neznámých. Těch 120 000 neziskovek musíme znásobit počtem členů oněch neziskovek, ale jejich alespoň průměrný počet neznáme, takže nelze dojít k přesnému výsledku, můžeme se jen domnívat, a předjímat,a budu velmi umírněný. Předpokládejme, že minimální počet „aktivistů“ je 10. Ředitel, zástupce ředitele, ekonomický náměstek, ideologický náměstek, technický náměstek, mluvčí, účetní, sekretářka, či sekretář, poslíček, uklízečka a streetworker, jinak pracovník v terénu roznášející propagační letáky. Na druhou stranu tento počet, cca 1 200 000 musíme odečíst od produktivního obyvatelstva, od něho musíme taky odečíst všechny státní zaměstnance, kteří taky nic neprodukují a žijí z daní produktivních občanů, těch je cca 500 000, a taky 500 000 nezaměstnatelných. Takže se dostáváme na ubohých 3 800 000 občanů, kteří v potu své tváře a s „krvavými mozoly“ dřou, aby uživili úplně všechny.

Nejsem proti neziskovkám, ať existují, jen by měly být placeny z dobrovolných darů ne ze státního rozpočtu. Nechť si každý, produktivní občan, lhostejno zda podnikatel, živnostník nebo zaměstnanec výrobní firmy uvědomí, že z každé své vydělané koruny dává 26 haléřů na státní správu, 13 haléřů na nezaměstnatelné a 31 haléřů na neziskovky. Je to naprosto nepřesné, jen přibližné, ale jsem si jist, že pravda není daleko. Pokud by zmíněné neziskovky měly oprávnění existovat, musily by přesvědčit 3 800 000 občanů, aby jim každý měsíc dobrovolně poskytli téměř 30% svých příjmů.

Příznivec a volič Svobodných – Jaromír Hlubek

blog.idnes.cz

 

« zpět do rubriky