Marin Kolomý dojel v deváté etapě v těsném závěsu za kamazy

Pondělí, 17. 7. 2017, 14:09 -

Náročnou 9. etapu, která obsahovala padesáti kilometrový úsek s písečnými dunami, dokončil pilot týmu TATRA Buggyra Racing na pátém místě, když nestačil pouze na armádu vzorně spolupracujících ruských kamazů. V průběžném hodnocení klesl na čtvrté místo s malým odstupem na podium.

V neděli byl na programu den volna, který posádka týmu TATRA Buggyra Racing využila s cílem nabrat co nejvíce sil do dalších etap. „Snažili jsme si hlavně odpočinout a relaxovat, každý po svém. Někdo hrál fotbal, někdo jen ležel. Také jsme provedli nutný servis Phoenixu, aby držel jako doposud,“ vzpomínal na včerejší den Kolomý.

V pořadí 9. etapa mezi čínskými městy Urumqi a Hami měřila přes 800 kilometrů včetně měřeného úseku dlouhého 421 kilometrů, kde na závodníky čekal technicky náročný úsek s jízdou v písečných dunách.

Martin Kolomý tuto etapu dokončil na pátém místě v závěsu za týmem „modrých“, kterým zde dokáže konkurovat právě jen český pilot. „Dneska to bylo opět brutální. Většinu etapy jsme museli „prodat“, protože bychom jinak zničili jak auto, tak i sebe. Cílem bylo přežít,“ upozornil na zrádnost dnešní speciálky rodák z Bruntálu.

„Sice jsme žádnou navigační chybu neudělali, ale kamazy neskutečně letěly. Vůbec jsme se s nimi nemohli dnes srovnávat a tuhle etapu museli zvolnit. V průběhu tam byla jedna krásná 50 kilometrová dunová pasáž, ale teď jsme rádi, že už jsme v cíli. Bylo to opravdu náročné,“ hodnotil dnešní den unavený Kolomý, který klesl v průběžném hodnocení na čtvrtou příčku, ale jako jediný v konkurenci „zbytku světa“ stačí tempu kamazů a drží nadějný odstup na podiová umístění.

Výsledky 9. etapy:

1.            Mardeev              Kamaz                  4:19:50

2.            Sotnikov              Kamaz                  +0:36

3.            Shibalov              Kamaz                  +5:09

4.            Nikolaev              Kamaz                  +9:25

5.            KOLOMY              TATRA                  +11:40

Výsledky po 9. etapě:

1.            Sotnikov              Kamaz                  27:50:00

2.            Shibalov              Kamaz                  +14:27

3.            Mardeev              Kamaz                  +26:30

4.            KOLOMY             TATRA                  +31:30

5.            Ardavicus            Iveco                    +01:43:59

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky


Přidat komentář

E
u
z
6
h
f
Kód vložte bez mezer.