Marco Sorensen z českého týmu Lotus byl v monacké kvalifikaci devátý

Sobota, 26. 5. 2012, 21:43 -

Český tým Lotus absolvuje o tomto víkendu druhý podnik Světové série Renault v ulicích Monaka v rámci závodního víkendu vozů Formule 1. V sobotní kvalifikaci zajel z dvojice jezdců týmu Lotus lépe Marco Sorensen, který skončil na devátém místě.

Sobotní ranní kvalifikace byla již tradičně rozdělena na dvě části. Organizátor závodů se tak snaží o minimální provoz během nedůležitějšího momentu celého závodu - kvalifikace. Bohužel i tak docházelo v průběhu jízdy ke zpomalení a vyvěšování žlutých vlajek.

V první části startoval Marco Sorensen. Bohužel dánský jezdec neměl štěstí na čisté kolo z čehož plynul čas s hodnotou 1:23,552 min, který v součtu stačil na deváté místo absolutně.

Do druhé části nastoupil Richie Stanaway s druhým vozem českého týmu Lotus. Novozélandský jezdec byl handicapován nedostatečnou znalostí okruhu, když ve čtvrtečním tréninku havaroval hned v úvodu. I přesto se mu podařilo zajet čas, který jej do závodu kvalifikoval na patnáctém místě.

Závod v ulicích Monaka můžete v záznamu vidět na stanici Eurosport, a to v neděli 27. května od 22:30 hod.

Marco Sorensen: „Bohužel se kvalifikace nepodařila zcela optimálně. Byl to trochu chaos. Problémem byly žluté vlajky. Nepodařilo se mi tak zajet optimální kolo. Zítra odstartuji z deváté pozice. Tady v Monaku to bude výzva, ale už se moc těším.“

Richie Stanaway: „Nebylo to zcela optimální. Musel jsem jet na jistotu, protože jsem toho v Monaku před kvalifikací moc neodjel. Lépe řečeno nic. Zítřejší závod bude hodně těžký, ale budu se snažit získat nějaké body. Moc děkuji týmu za jejich práci.“