Duck Racing vyrukoval na Hungaroring s náhradním plánem

Pátek, 21. 4. 2017, 13:30 -

Komplikace při dopravě nového Audi R8 LMS ultra ze závodů ve Spojených arabských emirátech donutily tým Duck Racing před úvodním podnikem středoevropského mistrovství FIA CEZ na okruzích nezvykle improvizovat. Šéf týmu Duck Racing, Petr Kačírek bude na Hungaroringu startovat s BMW Z4 GT3 a zároveň na dálku držet palce svým kolegům, jenž budou startovat „na Šumavě“.
 
Pražský tým Duck Racing v čele Petrem Kačírkem se měl na středoevropské okruhové mistrovství vrátit s Audi R8 LMS ultra, s nímž debutoval na závěr loňské sezony. Přes zimu sbíral německý stroj trofeje ve Spojených arabských emeriátech v NGK Racing Series, ale doprava auta z Blízkého východu se zkomplikovala a Kačírek musel přijít s náhradním plánem.
 
„Audi plulo na lodi, která naneštěstí zůstala trčet cestou přes Indii. Abych se mohl zúčastnit prvního závodu FIA CEZ na Hungaroringu, museli jsme vymyslet náhradní plán,“ popsal Kačírek nečekané komplikace s přepravou Audi kategorie GT3.V Maďarsku se proto Petr Kačírek objeví za volantem vozu BMW Z4 GT3 týmu Šenkýř Motorsport. Na mezinárodní dráze, kde se každoročně konají Velké ceny formule 1, absolvuje oba sprinty.
 
„Budou to hodně zajímavé závody. Očekávám velmi silnou konkurenci a moc se těším. Musím ale přiznat, že Hungaroring nepatří mezi mé oblíbené tratě. Jedná se o úzký a kluzký okruh, na kterém se nedá předjíždět,“ zhodnotil Kačírek autodrom nedaleko Budapešti.
 
V Maďarsku nebude chybět v barvách Duck Racing ani Daniel Skalický, jenž ve sprintech opět usedne do modrého BMW M3 GTR třídy do 3500 cm3. Naopak ve vytrvalostním závodu vystřídá v BMW Z4 GT3 Petra Kačírka a bude bojovat o body v Endurance.
 
Improvizovaný plán se po závodech v Maďarsku vrátí do původní dohodnuté podoby. Petr Kačírek bude s Audi hájit barvy Duck Racing ve sprintech, zatímco Marcel Kusín nastoupí s tímto vozem do vytrvalostních závodů.
 
Zároveň se začátkem okruhové sezony se Duck Racing představí na Rallye Šumava Klatovy. Na druhý podnik MČR v rallye se s vozy Subaru Impreza STi chystají Václav Kopáček s Bárou Rendlovou a Štěpán Zabloudil s Petrem Novákem.
 
„Venda je po prvním závodu na Valašské rally průběžným lídrem třídy 3. Pevně věřím, že na stejné pozici zůstane i po šumavské rallye. S Vendou si budeme na dálku držet palce,“ dodal Petr Kačírek.