Nová divadelní sezóna s podtitulem Někdo to rád Bezruč byla slavnostně zahájena. Video

Čtvrtek, 14. 9. 2017, 3:00 -

Ve středu 13. září ve večerních hodinách proběhlo v Divadle Petra Bezruče slavnostní zahájení sezóny 2017/18, kterou odstartovalo kabaretně pojaté představení PS: ...odepiš! V rámci večera proběhlo vyhlášení výsledků dvanáctého ročníku ankety Bezruč sobě a také projekce zbrusu nového videoklipu k letošní sezóně.

Slavnostní večer moderoval Jakub Burýšek spolu s novou členkou souboru Magdalénou Tkačíkovou. Před zahajovacím představením PS: ...odepiš! proběhlo vyhlášení výsledků ankety Bezruč sobě, ve které diváci každoročně volí své oblíbence. V průběhu prázdnin hlasovalo v anketě více než pět set  diváků, kteří vybírali nejoblíbenější herečku, herce a inscenaci uplynulé sezóny. Nově se v soutěžních kategoriích objevil také nejlepší plakát a trailer.

V kategorii Nejoblíbenější herec hlasující v loňské sezóně nejvíc zaujal Norbert Lichý, který získal 37% hlasů. Nejen divácké hlasy získal za roli Karla Kopfrkingla v inscenaci Spalovač mrtvol, za mimořádný herecký výkon v této inscenaci byl rovněž nominován na Cenu divadelní kritiky v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon roku 2016 a získal také širší nominaci na Cenu Thálie.

V kategorii Nejoblíbenější herečka se na prvním místě umístila Pavla Gajdošíková, která získala 28% hlasů, a obhájila tak své vítězství z minulého ročníku ankety. V loňské sezóně Pavla zářila hned v několika rolích ve Spalovači mrtvol a v PS: ...odepiš!, v roli Alžbety v inscenaci Richard III. nebo jako Sheeni v Mládí v hajzlu.

V kategorii Nejoblíbenější inscenace uplynulé sezóny zvítězila adaptace známé novely Ladislava Fukse  Spalovač mrtvol. Děsivý a přitom groteskní portrét zaměstnance krematoria Karla Kopfrkingla zaujal 47% hlasujících diváků.

Nově se v soutěžních kategoriích objevily také kategorie Nejlepší plakát a Nejlepší trailer. Divácky nejoblíbenějším plakátem loňské sezóny se stal plakát k inscenaci Spalovač mrtvol, v hlasování získal 54% hlasů. Z trailerů natočených k pěti inscenacím loňské sezóny se divákům nejvíce líbilo zpracování klipu k inscenaci Spalovač mrtvol, v hlasování mu připsali 43% hlasů.

Sezóna Někdo to rád Bezruč byla slavnostně zahájena a diváci se mohou těšit na pět nových titulů.

První premiérou bude divadelní adaptace kontroverzního románu Velký sešit Agoty Kristofové v režii slovenského režiséra Mariána Amslera. S druhou premiérou se k Bezručům vrátí slavný dánský filmový režisér Lars von Trier – v režii Janky Ryšánek Schmiedtové uvedou Bezruči divadelní adaptaci jeho filmu Kdo je tady ředitel?

V lednu se Bezruči pod režijním vedením Janky Ryšánek Schmiedtové chopí nejklasičtějšího díla českého dramatu – Maryši Aloise a Viléma Mrštíkových. Současnou interpretaci klasického díla přinese i čtvrtá premiéra sezóny v režii mladého režiséra Michala Skočovského – tentokrát se bude jednat o divadelní adaptaci románu Guy de Maupassanta Miláček.

Autorskou inscenací na současné téma uzavře sezónu oceňovaný režisér Braňo Holiček. Projekt vznikající přímo pro Bezruče nese název #nejsemrasista_ale
a zaměří se na prostředí internetových diskusí. 

redakce Ostrava Online

Norbert Lichý
Norbert Lichý
Pavla Gajdošíková
Pavla Gajdošíková
 

« zpět do rubriky


Přidat komentář

a
s
c
1
8
Z
Kód vložte bez mezer.