Vyjádření Radomila Bábka k trestnímu oznámení na Andreje Babiše

Pondělí, 10. 7. 2017, 16:41 -

Česká společnost se polarizuje, především vlivem účelového jednání některých politiků. Tak to dělali komunisté v době, kdy získávali vládu nad zemí, tak to ze stejných důvodů dělá dnes Andrej Babiš. Podle zákonů ČR je nepřípustné, aby někdo, a především ne vysoký státní úředník, podněcoval nenávist k některé skupině osob či třídě. Podnikatelské odbory – Unie podnikatelských a živnostenských spolků proto podaly na Andreje Babiše v této věci trestní oznámení.

Vyjádření předsedy výboru Podnikatelských odborů Radomila Bábka:

Podnikatelské odbory hájí práva a zájmy podnikatelů a živnostníků. Proto jsme nemohli ignorovat jejich dlouhodobé a soustavné pomlouvání Andrejem Babišem. Ten, z pozice ministra financí a místopředsedy vlády cíleně dehonestuje malé podnikatele a živnostníky. Svými výroky vyvolává ve veřejnosti dojem, že podnikatelé a živnostníci jsou zloději a podvodníci, že neplatí daně a okrádají zaměstnance.

Veřejnosti pak zcela unikají konsekvence výroků pana Babiše. Například to, že účelově využíval vyvolávání nepřátelských nálad vůči podnikatelům a živnostníků, aby obhájil a prosadil své jinak neobhajitelné projekty elektronické evidence tržeb a kontrolních hlášení. Dalším příkladem je zjevná nelogičnost jeho výroků. Když ministr financí tvrdí, že hospodští kradou čtyřikrát, tak to jistě musí mít podloženo mnoha a mnoha konkrétními prokazatelnými příklady. Pak by takové podvodníky a zloděje měla Finanční správa masově stíhat, což se neděje. Namísto toho jen ministr financí fabuluje a pomlouvá.

Podnikatelské odbory, po studiu všech dostupných veřejných vystoupení a výroků Andreje Babiše na adresu malých podnikatelů a živnostníků,  došly k přesvědčení, že Andrej Babiš  se dopustil trestného činu podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Proto Podnikatelské odbory – Unie podnikatelských a živnostenských spolků podaly v této věci na Andreje Babiše trestní oznámení.

předseda výboru Podnikatelských odborů Radomil Bábek

 

« zpět do rubriky


Komentáře

Jako živnostník souhlasím s podáním

Pan Babiš sleduje pouze své finanční, podnikatelské a politické cíle. Pan Babiš permanentně a plošně obviňuje všechny ty, kteří stojí mimo jeho zájmy. Poškodil mnoho slušných lidí - podnikatelů i jejich zaměstnanců. Pan Babiš by to měl vše tedy vysvětlit a dokázat před soudem.

Přidat komentář