Není máslo ani toaleťák nejsou vejce ani vata ani vložky mezi nožky

Pondělí, 9. 10. 2017, 9:41 -
Mám před sebou tu surrealistickou scénu, jak sestry u nás na Karláku v nemocnici křičí “ holky přišly vložky“ a hrnou se každá z nich si ukrást balík vložek, protože český slogan zní: „Nejsou vložky mezi nožky, není toaleťák“.

A holky berou vložky domů a nejlepším kamarádkám, protože jiný český slogan říká: “Kdo nekrade byť jen hodinu, okrádá svoji rodinu“.

A pak se divte, že kradou máslo. Normálka, sovětský pud sebezáchovy, projev centrálního plánování.

Je jedno zdali, to je projev roku 1987 kdy nebyly dámské vložky a holky se praly o kus vaty zabalený v síťce, a stály se fronty na toaletní papír. Anebo v roce 2017 kdy se stojí fronty na máslo, které nota bene poskočilo na trojnásobek ceny.

Příčina je v tom samém demokratickém centralizmu a centrálním plánování. V podstatě je jedno zdali mráz přichází z Moskvy anebo z Bruselu.

Problémy s ekonomikou evropské unie jsou v přerozdělování a centrálním plánování. Různá ochranářská opatření, různé koncentrace průmyslu, které nemají žádné spojení s tržní ekonomikou. Klasický příklad bylo skorozničení českého cukrovarnictví.

Je zcela zbytečné se snažit přesvědčit evropské úředníky, že to je nesmysl. Oni to vědí a jeden z důvodů těchto změn jsou lobbistické zájmy různých ekonomických skupin.

Já podezřívám Evropskou unii s rozsáhlého úplatkářství jsoucí až do miliard euro za úplatek, za schválení různých protekčních zákonů. Dokázat to samozřejmě nemohu, ale jsou důkazy nepřímé, kdy jsou vytvářeny normy anebo omezení které vyhovují vlastně jen jednomu subjektu. Klasicky se může jednat o zničení českého rumu o zakřivení banánů a podobně. Takových norem jsou stovky a eurokracie je v objasnění těchto změn naprosto neprůstřelná.

Jak z toho ven?

Je několik variant řešení a na nás je vybrat tu variantu, která je nejvýhodnější pro nás pro obyvatele české kotliny. Bez sentimentů bez ohledů na jiné. Oni na nás také neberou ohledy. Nikoho z Evropské unie nezajímáme, a pokud si nevynutíme co je pro nás dobré, nebudeme to mít. Tvrdě a bezohledně. V Evropě nejsou přátelé a hodní strýčkové (snad kromě těch, kteří dají dětem bonbon před školou). Jsou interesy, zájmy a ty je třeba prosazovat s ohledem na nás na obyvatele České republiky a přitom pěkně držet při sobě.

Tak to dělají všichni ostatní, Němci na prvním místě a Francie hned za nimi.

V okamžiku, kdy se to stane, všichni si nás budou vážit.

Buďme konkrétní. Pár malých příkladů z tisíců.

Za prvé se nemusíme ohlížet na různá nesmyslná nařízení EU. Máme ve světě mnoho příkladů. Jak věci dělat.

Například:

Důchodová reforma Izraele je nejlepší na světě. Víte proč? Každý si spoří na svůj důchod. Peníze jsou uloženy bezpečně v státem kontrolovaných (ne řízených) bankách aby se nekradly, a jsou spravovány soukromými společnostmi, také pod dohledem aby nekradly. Funguje super více než pětadvacet let a má to několik výhod:

  1. Všichni mají kvalitní vysokou pensi zhodnocenou na trhu cenných papírů. A izraelské společnosti dělají zisk spořitelům od 10 % do 20 % procent ročně. A to i v době krize.
  2. Významně to snižuje státní dluh.
  3. V podstatě to odbourává ztížení dalších generací výplatou pensí a tím zvyšuje množství státní hotovosti.
  4. Spočítejme to:

Průměrná hrubá mzda 30 000 z toho dá zaměstnanec 3.5% a zaměstnavatel 2.5%. Tedy 5000. U 5 milionů zaměstnanců/podnikatelů je to jen 25 MLD úspor za měsíc.

Jeden zaměstnanec si za život uspoří asi 40 X 12 X 5000 to je asi 2.5 milionu korun na pensi u Vás osobně. A to je v plné funkci programu asi 12.5 bilionů korun plus procenta máte přibližně velmi skromně sečteno 25 billonů na úsporách státu.

Je to víc, mnohem víc.

5. O pomoc a nastartování je jistě možné poprosit izraelskou vládu. Oni to rádi udělají.

Zemědělství a výrobu je třeba plánovat s podnikateli a zemědělci a spolupracovat na rozvoji. Je nutné být v zemědělství soběstačný a zpracovávat produkci v Česku. Zároveň s tím zavést ochranářská opatření proti dovozu a zamezit vyvážení zisku do zahraničí tak, jak to mají v Německu. To zamezí nedostatku a sníží významně ceny. Chcete prodávat v Česku? Vyrábějte v Česku. Chcete podnikat v Česku? Jen s českou účastí.

Bylo by velmi dobré, kdyby zemědělci popřemýšleli o založení strany Agrární a podnikatelé také jak by smet.

To jim pomůže se stmelit a pracovat více organizovaně.

Nezapomínejte: Ekonomika stojí na malém a středním podnikání.

Chránit si národní bohatství.

Znovu se podívejte na Izrael, jak profituje a bohatne z nedávno nalezených ložisek plynu proti jeho pobřeží. To je rozdíl mezi českým lithiem, rubidiem, uranem, kaolinem a.... Co? Plyn si využívají Izraelci a lithium se převede na účelově, českými politiky vytvořenou „Australskou“ společnost z Panenských ostrovů. Kdo ji asi vlastní co myslíte? Asi australské panny. To jo.

Je toho nekonečně, ale o tom si ještě popovídáme.

Zatím přemýšlejte o soudržnosti a nedat se okrádat a oblbovat jinými a uvažoval bych o tom si koupit Volkswagen.

Vladimir Danicek
blog.idnes.cz
 

« zpět do rubriky


Přidat komentář