Jen tak dál, soudruzi soudci. Ať každý ví, co nás čeká…?!

Pondělí, 6. 5. 2013, 7:39 -

Ve čtvrtek vynesl odvolací Vrchní soud v Praze rozsudek, podle kterého sedmnáctiletý cikán z Krupky nepůjde sedět na 10, ale jenom na 5let do vězení. Nebyl uznán vinným za rasově motivovaný pokus o vraždu, znásilnění,v ydírání a loupež. Dopustil se "jenom" vydírání a znásilnění. Považuji to za lidské i profesní selhání vrchního soudu.....!

Téměř doslovný přepis výroku předneseného předsedkyní trestního senátu v listopadu 2010:

"...dne 29. 4. 2010 v době od 13.00 hod. do 16.30 hod. poblíž nádraží ČD Bohosudov v obci Krupka ... jej odvedli k Unčínskému potoku a odsouzený pod pohrůžkou zbití jej donutil, ač věděl, že je mu 12 let,aby si klekl a sál mu pohlavní úd, také štípl nezjištěnými kleštěmi poškozeného do malíku ruky proto, že nechtěl i jeho nezletilému spolupachateli sát pohlavní úd. Nakonec to ze strachu poškozený učinil a musel spolknout jeho ejakulát, následně mu nařídili, aby se plazil, svlékl do slipů a vlezl do potoka, kde musel dělat kliky, stojky, po první stojce jej kopli do hlavy, aby další udělal o kus dál. Nařídili mu vylézt na můstek vysoký 150 cm, strčili ho a on spadl do potoka...na okraji pole mu odsouzený nařídil, aby běžel, zakopl a upadl na zem, tak i dvakrát učinil, nejméně třikrát chlapce vzali za ruce a nohy,rozhoupali a z výšky ho nechali dopadnout na zem. Poškozený musel nejméně dvakrát zvednout dřevěnou desku 1 x 1 m, tloušťky 2 cm, váhy 1,5 kg a pustit si ji na hlavu, podráželi mu nohy.

Následně v úmyslu jej usmrtit ho společně fyzicky napadli střední až velkou intenzitou tak, že jej bili pěstmi,šlapali na něj,kopali do žeber, hlavy a dalších částí těla, v průběhu napadení se jej mladší útočník zeptal, zda ví, co dělal Hitler za války s cikány v koncentráku,že to budou dělat s ním, protože je bílej; musel se opřít o strom,sundat si slipy a švihali ho páskem s kovovou sponou na holé části těla i do zad,udeřili jej klackem do zad a tímto jednáním poškozenému způsobili zlomeninu 7.žebra vpravo se zavzdušněním pravé pohrudniční dutiny,nalomení 10.žebra vlevo s zakrvácením levé pohrudniční dutiny, trhlinu sleziny s krevním výronem, pohmoždění levé ledviny, pohmoždění břišní slinivky a jater, tržně zhmožděnou ránu pravé čelně-temenní krajiny hlavy, mnohočetné pohmožděniny trupu,hlavy i končetin,při pohmoždění svalů prodělal i mírnější formu tzv.crushsyndromu... Musel být hospitalizován od 29. 4. 2010 do 13. 5. 2010 v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem,z toho 10 dnů na jednotce intenzivní péče... Také prodělal akutní reakci na stres, která přešla v poruchu přizpůsobení a posttraumatickou stresovou poruchu ... i v současnosti musí pravidelně užívat antidepresiva (placené léky)..."

Jsem rozhořčen tím, jak se soudní vrchnost vypořádala s rasistickým vražedným útokem. On totiž vrchní soud za takovou "maličkost" nebude přece cikánského vraha soudit jako vraha. Přitom sedmnáctiletý cikánský útočník ještě s jedním mladším cikánským klukem málem ukopali k smrti dvanáctiletého
chlapce jen proto, že ho náhodně potkali a proto, že "byl bílej".

Jen shodou štěstěny chlapec přežil. Jenom IQ 111 mu pomohlo, že se zorientoval a došel si pro pomoc. Chlapec byl mlácen, kopán, sexuálně zneužit, okraden. Trestní senát ústeckého krajského soudu správně posoudil tento útok jako rasový a jako pokus o vraždu.

Bohužel, vrchnost v Praze má jasno. Když obětí není Rom nebo cikán, ale je naopak útočníkem, raději případ posuzovat opatrněji, aby se o vrchnosti neřeklo, že je proticikánsky zaměřena a nelétali potom na koštěti kolem vrchního soudu aktivisté za všelijaká práva s bičem v barvách EU.

Dvanáctiletý chlapec měl tu "smůlu", že do něho oba útočníci nebodali. Protože v takovém případě se lépe prokazuje, že bylo jen shodou náhody,že rána nožem nešla kousek vedle - a přišla by smrt.

Když "pouze" do něho velmi dlouho kopou a mláti ho, raději mávne soudní vrchnost rukou a smete pokus vraždy ze stolu? Jo, kdyby chlapce skutečně ukopali k smrti a zemřel by na vnitřní krvácení, to by asi cikánskému útočníkovi trest příliš nesnížili...

Naskýtá se závažná otázka. Jak dlouho a kam až budeme této komunitě ustupovat?! Tak totiž hodnotí rozhodnutí vrchního soudu mnoho občanů na severu Čech. A já také. Jaroslav Doubrava, senátor Parlamentu ČR. Pokud možno, šiřte dál.

Jaroslav Doubrava

 

« zpět do rubriky


Komentáře

TAK BYCH TÉ VRCHNOSTI UDĚLALA

TAK BYCH TÉ VRCHNOSTI UDĚLALA TO SAMÉ A PAK BY SE VIDĚLO, JAK BY TO POSUZOVALI. CIKÁNI NÁS JEN VYKOŘISŤUJÍ A VŠECHNO JIM PROCHÁZÍ A NÁROD JEN PLATÍ A PLATÍ.

dotaz?

CHápu váš vztek,sám to odsuzuji a je mi to nepříjemné,ale pokud to udělal (Cikán )nebo Čech,Maďar ,Rus to je jedno .Prostě to je týrání a mučení,neodsuzujte nás podle jednoho,není tomu tak ,bílí též znáslňují,kradou a vraždí,a nikde jsem nečet ,Čech (bílej) umlátil člověka,zabyl,znáslnil,,

Hezky napsáno,ale přečti si

Hezky napsáno,ale přečti si co je psáno a hlavně co je dáno.Téma je o rasistickém útoku s cílem zabít,ne jeden případ ,který se zamlčuje,zamysli se prosím nad tím.Stát chrání práva těch divnolidí.mačetové útoky jako by nikdo nechtěl řešit,tento případ,nečekané výpady na oslavu v Ředhošti.Vždy úmysl s rasovým podtextem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zdravím Vás, jen připojuji

Zdravím Vás, jen připojuji vysvětlení snížení trestu na 5 let. Jelikož tomu Romovi nebylo ještě 18 let, maximální možný trest, který mu může soud uložit, je 5 let, pokud nesáhne po výjimečném trestu, což je u mladistvých 10 let, u plnoletých doživotí. A pokud by mu soud chtěl udělit 10 let, musel by to posuzovat, jako kdyby byl Rom plnoletý a jako doživotí, což tento případ podle soudu doživotím hodnotit nelze. Navíc když byl Rom poprvé odsouzen na 10 let, a pak se odvolal, tak se odvolal jak on, tak i státní zástupce, protože mu 10 let přišlo nepřiměřené, což je velmi neobvyklé. Jenom právní vysvětlení, neříkám, co si zaslouží a nezaslouží, jen jak je nastaven právní systém.

brečet nebo nadavat?

To Vacek: To máte sice pravdu, že takhle to je prrávně nastavené. Ale na soudu je potom, aby rozhodle, jeslti to jejich chování je nebo není považováno za tak odporné, aby si zasloužili vyjímečný trest. A podle mě a také i podle Ostravsého soud JE! Za to by si zasloužil těch let i 15 ať je mu tomu ROmovi 17 nebo 20. A bohužel si myslím, že kdyby viník byl běloch, tak těch deset let nakonec dostane i u odvolacího soudu. Je to tu opravdu smutnéééé.

o

Jo byly doby, kdy si určitá skupina lidí věděla řady s tou chátrou neprizpusobivou. Teď už je to bohužel jinak. Škoda.

o

Já myslím, že cigošům v posledních letech procházelo vše a za každé vlády. Nikdo si s nimi neuměl poradit. A když teď vidí příchod čmoudů do Evropy a jak jim vše prochází - bude to horší. Snad jen Karel IV. se tu s nimi nepáral.

Jasně, už jste někdy viděli

Jasně, už jste někdy viděli aby cikán napadl cikána? Nebo ho dokonce znásilnil a týral? Já teda ne..

ja teda jo: https://www

ja teda jo: https://www.youtube.com/watch?v=pRD3at4XGp0

to chce kousek od nich bydlet

Vy možná ne, ale lidi co bydlí kousek od nich, nebo i ve stejném sídlišti, tak ano. Několikrát jsem toho byla svědkem. Mimo to znám jich pár co se nechtějí ztotožňovat s těmi průseráři a dostanou na tlamu jen proto že se chovají jak češi. Nebo se předhání kdo bude mít lepší svatbu, lepší auto apod. A když už se strhne bitka mezi nimi, tak to stojí opravdu za to. V tu chvilku je lepší zmizet.

Ti se mezi sebou perou porad

Ti se mezi sebou perou porad a klidne i do krve:) zrovna dneska byla naproti u ciganu sanitka a policajti. Muzete si bejt jisti, ze na kafe tam urcite nesli :D

že chápeš?

jo černoch bílej nebo cikán je mi jedno ,nech to spravia môjmu decku tak je mi jedno či je to rasizmus, dal by som dole aj tých hajzlov čo tých vrahov vychovali.

Souhlasím

když dokázali tohle vychovat zaslouží si stejný trest jako on ... pověsil bych je na Náměstí T.G.Masaryka v Ostravě , aby věděli všichni podobní uchyláci , co se s něma bude dít , když provedou podobnou věc ..

Přesně tak!!

Aspoň niekto má rovnaký názor ako ja!! Keď už vraha, tak aj tých čo ho vychovali! Pretože keby nedaj bože toto niekto urobil niekomu z mojej rodiny, bolo by mi potom jedno, či pôjdem sedieť, ale nech tí zmrdi trpia niekoľkonásobne viac!! To čo sa tu deje, je strašné!

Odpověď

Ano přesně tak paní. Já Vám mohu jen vyjádřit svou podporu. Neváhejte a při prvních problémech se nebojte a ozvěte se. ;) Jsem ochoten pomáhat.

a co s tim pak budes delat

a co s tim pak budes delat.potom uz nenadelas vubec nic a je toho vic a vc.lidi vzpamatujte se,je jedno jakou ma kdo barvu s tim ja souhlasim ale vidite sami ze uz je to proste moooooc.

SOUHLAS

A ne jen ty co je vychovali, ale i ty, kteří je po 2,5 letech pustí za dobré chování ...

zivot za zivot

v starom zakone v biblii ked sa niekto dopustil smrtelneho priestupku, a isli ho ukamenovat, prvy kamen museli do neho hodit jeho rodicia. museli sa mu divat do oci a hodit prvy kamen. to by bol vacsi trest. na druhej strane hod kamenom kto si bez viny. je to obraz tejto chorej spolocnosti.

zivot za zivot

Není vina jako vina!!! Kdyby ho zabili, tak by mu prokázali službu!!! Z mého pohledu, znásilnění a pedofilie je nejhorší zločin. Takže by těm hajzlům měli dělat to jisté po celou dobu vězení 1x měsíčně místo výplaty!!!

Plně souhlasím!!!

Napsal jsem podobnou odezvu, jen na někoho asi až moc tvrdou, protože to záhadně odsud zmizelo. Vím že některý si myslí jak nám bylo za komančů zle, ale to co se děje v této republice, se nedělo!!! A když už, tak takový hajzl prosil o trest smrti, protože věděl že to má stejně spočítané!!!

odpověď

moje řeč !

Komanči

no osobně jsem tuto dobu za tzv. komanču nezažil,jen chci podotknout že právě tzv. komanči tady cikány (chcete-li romy, je mi fuk jak se nazývají pro mne osobně je to havěť) natahaly z jiných republik bývalého sovětského svazu(aby pomohli budovat republiku a socialismus sice vybudovali asi velké hovno, ale to už je druhá stránka věci)takže myslete si co chcete, ale komunisté mají velkou zásluhu hlavně na tom že je jich tu tolik

ČR JE PROSTE V HAJZLU!!!

kamo presny komentar to same bych udelal ija a jeste bych je mucil mnohem dele .

malo ctes

vitkov jasnym prikladem

Opdověd

Máte pravdu,lidé odsuzují podle barvy,národnosti atd.Ale všichni jsme lidé,každý jiný ale přesto stejní.Nezáleží na tom jakou ''barvu'' ,národnost máme.Ale na tom jací jsme a jaké činy pácháme!A kdyby to udělal čech,madar,rus atd .. I tak bych měla stejný názor!A to že ten kdo to udělal byl bezcitný hajzl,kterého bych zavřela na do životí!A soudu bych udělala aspon polovinu z toho, co si zažil chudák chlapec,aby pochopili,jaké to pro něj muselo být a jaké to pro něj pořád je! Žijeme v hrozné době ..

Pochopí

Nebojte, oni to ve vězení taky zakusí. Taky je tam pár vězňů ošuká, nechá se vykouřit a pak je za odměnu třeba pořeže a ještě pomočí... Jeden cikán si mi stěžoval ve vlaku, že mu v base dělali přesně tohle...pak mě okradl a odešel. U cikánůjspi i výjimky, ale v připadě této minority skutečně platí, že výjimka potvrzuje pravidlo. Slušně se chovajících cikánů je jako šafránu, zbytek krade, fláká se a ti slušnější "jenom" zneužívají sociální dávky a sem tam provedou něco gádžům jen aby je naštvali.

Svatá pravda

má se na co těšit , můj otec jednou vyšetřoval případ , kdy se do vězení dostal podobný člověk a vězní si na něj počkali ve sprše , zlomili koště a ostrou hranou ho šukali do prdele , Vězeň následně umřel na roztrhání tlustého střeva ... doufám že se mu stane podobná věc ...

odpověd

nevěřtě tomu,ten se mezi naše nedostane,strčí ho mezi cikány a tam bude v pohodě,a pokud by se náhodou dostal k našim chlapcům tak ho budou bachaři střežit jako národní poklad

No divil bych se, když jsou

No divil bych se, když jsou věznice plné cigánů!

Urban

my sice nerozlišujeme narodnost barvu kuže atd. ,ale stat ano pokud je clovek rom a nekoho takle poznamena a dostane 5 let ?? Todle udelat bilej cernymu tak by nemusel rict ani slovo byl by to najeenou rasista nácek aco jeste vyfasoval by 30 let anikdo by se s nim nesral tady v tom narode funguje poziticni rasismus

Spravedlnost

Kdyby tohle udělal bílý Romovi, tak celá romská rodina by vyvraždila tu bílou, takoví jsou to blázni, berou mačety a nože, jen aby se ukázali .... říkám pořád, oplotit někde na Sibiři velký kus pozemku a tam ať si udělají svůj stát, když nejsou spokojeni s tím, že je živíme z našich daní a pořád se cítí rasisticky napadáni ...

Ted jsem se pobavila. To je

Ted jsem se pobavila. To je dobrej napad:)

To jo a já dám klidně všechny

To jo a já dám klidně všechny svoje prachy na betonovou zeď, páč plot by rozkradli a chtěli by další

Přesně !

Přesně !

Ale...

Návrh se mi líbí, ale je tu háček, všichni cikáni nejsou stejní. Chdím na hudební konzervatoř a několik cikánů tam máme a všichni jsou naprosto v pohodě, pálí jim to a MYSLÍ a jeden z nich je můj nejlepší kámoš. Ne všichni jsou takoví (pardon) zkurvený hovada. K tvému návrhu proto navrhuji ineligenční test, než vstoupí do své oplocené země na Sibiři. :D

Vysvětlení

Zdravím Vás, jen připojuji vysvětlení snížení trestu na 5 let. Jelikož tomu Romovi nebylo ještě 18 let, maximální možný trest, který mu může soud uložit, je 5 let, pokud nesáhne po výjimečném trestu, což je u mladistvých 10 let, u plnoletých doživotí. A pokud by mu soud chtěl udělit 10 let, musel by to posuzovat, jako kdyby byl Rom plnoletý a jako doživotí, což tento případ podle soudu doživotím hodnotit nelze. Navíc když byl Rom poprvé odsouzen na 10 let, a pak se odvolal, tak se odvolal jak on, tak i státní zástupce, protože mu 10 let přišlo nepřiměřené, což je velmi neobvyklé. Jenom právní vysvětlení, neříkám, co si zaslouží a nezaslouží, jen jak je nastaven právní systém.

Vacek

staci pockat rok a mozu mu to predlzit.....

prodloužit

To bohužel nemohou, jedná se o překážku pravomocně rozhodnuté věci. Jediná možnost je do dvou měsíců přimět státní zastupitelsví, aby napsalo dovolání k Nejvyššímu soudu.

prosím tě už nic nevysvětluj,

prosím tě už nic nevysvětluj, 65% lidí co se honosí právnickými tituly je má z "právnické fakulty" z Plzně, co tedy chceš řešit?!? Cikán, když půjde do lékárny dostane léky, za které ty zaplatíš několik stovek, zdarma. Proč by si nemohli dovolit tohle, soudci i policajti se jich bojí, tak o co ti jde !!!!!!

odpověď

Co takhle jim vytvořit vlastní stát,aby "dokázali",že se umí postarat o sebe sami.Proč dostávají dávky z naší dřiny ?

Urban

my sice nerozlišujeme narodnost barvu kuže atd. ,ale stat ano pokud je clovek rom a nekoho takle poznamena a dostane 5 let ?? Todle udelat bilej cernymu tak by nemusel rict ani slovo byl by to najeenou rasista nácek aco jeste vyfasoval by 30 let anikdo by se s nim nesral tady v tom narode funguje poziticni rasismus

cikán...

Tohle je jedna velikánská mýlka, která koluje mezi pravdoláskaři i běžnými lidmi. Chcete mi snad říct, že Japonec je povahově to samé co Čech? Asi sotva. Každý národ je jiný, a proto jsou takové rozdíly, neshody apod. a je do nebe volající chtít dosáhnout rovnosti či stejného chování od všech na planetě...Tohle, co se stalo..když to čtu, je mi špatně, chudák kluk a mělo by být jedno, zda je mu 17 či 40, udělal něco, co nezapadá mezi normální lidi včetně motivace Hitlerem apod. a dal bych mu nádherných 40 let klidně, ať si uvědomí, co napáchal za svinstvo i když na jednom klukovi, ale pět let je fakt výsměch...

cikan....

Souhlasím s tebou.Já říkam když dokáže mít člověk,ať cikán či bílí rozum na to udělat něco takového.Měl by být i potrestán jako dospělý.Proč rozhodují roky???? Jenom toho mladiství využívají.Tohle co udělali bylo spontání a vedené určitému cíly.Žádné zbavení smyslů...........věděli co dělají a čeho chtějí dosáhnout.Tohle je opravdu směšné 5 let za takové svinstvo.Kde to žijeme???

odpověď

krásnej blábol..napřed se rozplyvat nad unikátnosti každého jedince bez rozdílu rasy a barvy pleti a ve finále soudu přát zažít aspoň polovinu toho co si zažil chlapec...poněkud omezený názor

Přesně tak

Přesně tak

Vážený, mohu Vám říct, že ač

Vážený, mohu Vám říct, že ač jsem téměř 30 let bydlel ve městě, kde se četné rómské obyvatelstvo vyskytovalo (cca 5% obyv. města), vše bylo po dobu 20ti let v pořádku, jednalo se o starousedlíky, s nimiž nebyl problém.... bohužel posledních 10 let se do města začali stahovat cikání (ne romové, jako roma, označuji slušného člověka), a začla rapidně stoupat kriminalita.... Ono se velmi těžko hodnoti jednotlivě, jak píšete, je jednodušší "škatulkovat".... bohužel máte smůlu v tom, že mezi romy je natolik cikánů, že všichni pak vidí jen ty šmejdy..... Nicméně jak se píše v článku (a pamatuji si na ten případ, když se projednával i před 3mi lety), čin BYL rasově motivovaný..... být to obráceně a sebrat parta 17ti letých skinheadů 12ti letého roma a provést mu to samé, přiznejte si, že trest by byl dozajista vyšší než 5 let.....

Přesně obráceně. Rom vs.

Přesně obráceně. Rom vs. Cikán. Potkal jsem jednoho, který se bil v prsa a říkal, že je hrdý na to, že je Cikán a sám poznamenal, že není žádný Rom, ale Cikán, celý život pracoval na šachtě a živil rodinu, žil jako každý jiný z nás. Pak jsem potkal hromadu těch, o kterých nesmíte říct, že jsou Cikáni, ale Romové a to je přesně ta verbež, která se sem stěhuje posledních cca deset let. Moje zkušenost. :o)

odpověď

bilej by dostal 12 let cikánomile.

reakce

Jde o to,že pokud se to stane obráceně,a padne během útoku nějaká narážka na poškozeného,že je černej,má to podle soudů rasový podtext.Pokud je to ale obráceně,a cikán udá důvod "protože jsi bílej" rasovej motiv to není!Proti slušným lidem,ať černým,nebo bílým nic nemám,ale surový parchanty bych postavila ke zdi,a postřílela.Třeba fialový!

Máte pravdu,že bílý taky

Máte pravdu,že bílý taky vraždí,kradou a.t.d.,ale udělat totéž bílý - romovi,tak je to rasistický útok a tak by ten trest byl úplně o něčem jiném

Přidat komentář