ZOO Ostrava - Housata v expozici Na statku

ZOO Ostrava
ZOO Ostrava
Středa, 8. 7. 2020, 11:18 - V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava v expozici s domácími zvířaty Na statku mohou návštěvníci v jednom z výběhů pozorovat hejno hus domácích tvořené jedním samcem, dvěma samicemi a pěti mláďaty. Housata se líhla mezi 23. a 25. červencem.  

ZOO OSTRAVA: V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava v expozici s domácími zvířaty Na statku mohou návštěvníci v jednom z výběhů pozorovat hejno hus domácích tvořené jedním samcem, dvěma samicemi a pěti mláďaty. Housata se líhla mezi 23. a 25. červencem.  

Husa domácí (Anser anser f. domesticus) je po holubovi nejstarším zdomácnělým ptákem. Předky všech plemen domácích hus jsou husa velká a husa labutí. Během domestikace došlo ke zvýšení hmotnosti, zvětšila se játra a vytratil se stěhovavý pud. Ostravská zoologická zahrada chová od roku 2012 menší plemeno, husa domácí – česká. Česká husa je pozůstatkem původních selských hus. Na našem území se chová již několik set let a ještě v polovině minulého století platila za jednu z nejlepších pečínkových hus. Má jemné pružné a husté peří, které je mnohem kvalitnější než u jiných plemen. Dožívá se 15 i více let.

Jako jedno z mála plemen si tato husa uchovala schopnost přirozeného pudu sezení a spolehlivě odchovává housata. Samice snáší 15-20 bílých vajec. Na rozdíl od kachen, kde o mláďata pečuje pouze samice, se o housata starají oba rodiče. Záhy po vylíhnutí housata opouštějí hnízdo a pod dozorem rodičů jsou schopna si sama opatřovat potravu. Houser své potomky velmi důrazně brání – na případného protivníka či predátora hlasitě syčí a je připraven jej poštípat zobákem.

ZOO Ostrava
ZOO Ostrava
 

« zpět do rubriky


Komentáře

Buy real and fake driver's license online, buy counterfeit money

Buy American and Canadian passports and get 2-4 years working visa Buy American drivers licence fake or real depending the order is yours well guarantee you authenticity for the real with data based registrations and the other you may just need for less verifications Buy working visa for America and NEW Zealand within a month check fastdocuments4.com contact agentpasspoert0@gmail.com +17867081299

Přidat komentář | Ostrava-Online.cz

Merely had to stress I am relieved I happened on the website page! https://gaydatingzz.com/

Actual trends of medicament.

Drug prescribing information. What side effects? <a href="https://prednisone4u.top">cheap prednisone price</a> in Canada. Actual information about medicine. Read here. [url=http://magic-stones.com/product/velosiped-1126/]Actual trends of medicine.[/url] [url=https://credibleresearchsources.com/study-hall/request/all-about-medication-1]All about medication.[/url] [url=https://hirayamasachiko.com/forums/topic/jak-schudnac-10-kg-w-tydzien-zapytaj-onet-14-7746/#post-793431]Best trends of drugs.[/url] 6c38849

single chat sites

free dating sites [url="http://onlinedatinglook.com/?"]our time dating[/url]

online dating

the dating list online free [url="http://onlinedatinglook.com/?"]hinge dating app[/url]

top gay dating sites for iphone

dating as a gay man gay dating looking for clingy [url="http://gaychatrooms.org?"]gay furry dating ga,es[/url]

black gay male dating site

gay speed dating sc noah antwiler gay dating site [url="http://gaychatus.com?"]gay only dating sites[/url]

top gay senior dating websites

bug in gay dating sites gay dating sites below 18 [url="http://gaychatus.com?"]black gay dating sites[/url]

japanese gay dating game

colorado springs gay dating gay nude dating [url="http://freegaychatnew.com?"]best gay dating site 2021[/url]

most popular dating sites gay

gay senior dating gay dating sites for pc [url="http://gaychatrooms.org?"]online dating sites gay[/url]

Přidat komentář