V Jilešovicích lehla popelem stodola. Fotogalerie

Pondělí, 25. 1. 2016, 13:36 - HÁJ V SLEZSKU - Sedm jednotek hasičů zasahovalo v neděli večer u požáru větší hospodářské budovy v obci Háj ve Slezsku, místní části Jilešovice na Opavsku, přilehlé k rodinnému domku. Hasičům se podařilo celý obytný dům uchránit před požárem. Celková škoda na stodole byla odhadnuta na 200 tisíc korun, hasiči přitom uchránili před ohněm majetek minimálně za půl milionu korun.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v neděli krátce před pátou hodinou odpoledne. Do Jilešovic vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic v Hlučíně a Opavě, společně s nimi pět jednotek dobrovolných hasičů - Hrabyně, Hlučína, Lhoty u Opavy, Šilheřovic a Dobroslavic.

Nedaleko železniční trati hořela přízemní hospodářská budova o půdorysu 18 x 8 metrů se sedlovou střechou, sloužící jako kotelna, garáž a dílna. Majitelé stačili hodnotné předměty, jako elektrická zařízení a nářadí včas vytáhnout ven.

Hasiči z požářiště vynesli propanbutanovou tlakovou lahev. Oheň dostali pod kontrolu během půlhodiny, dohašování jim zabralo bezmála další dvě hodiny. Podařilo se jim uchránit před požárem přilehlý dvoupodlažní rodinný domek. Požár se obešel bez zranění. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje.

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky