Tragický požár bytu v Bohumíně má na svědomí 11 lidských životů

Tragický požár bytu v Bohumíně
Tragický požár bytu v Bohumíně
Pondělí, 10. 8. 2020, 9:58 - V sobotu v podvečerních hodinách zasahovali hasiči u tragického požáru v 11.patře panelového domu v Bohumíně. Požár velice rychle zachvátil jeden z bytů a vyžádal si celkem 11 lidských životů a několik zraněných osob.

V sobotu v podvečerních hodinách zasahovali hasiči u tragického požáru v 11.patře panelového domu v Bohumíně. Požár velice rychle zachvátil jeden z bytů a vyžádal si celkem 11 lidských životů a několik zraněných osob.

Operační středisko přijalo tísňové volání v sobotu v 17:48 hod. Hasiči ze stanice Bohumín přijali tuto událost v 17:49 hod. a o minutu později už opouštěli hasičskou stanici. Na místo události dorazili v 17:54 hod. To už z oken šlehaly plameny a požár zachvátil celý byt.

Hasiči neprodleně zahájili úkony spojené se záchranou a evakuací osob. Během několika následujících minut přijely další jednotky jak profesionálních, tak i dobrovolných jednotek. Na místo dorazil také 53 m vysoký žebřík z Ostravy. Na místě zasahovalo celkem 8 jednotek hasičů s celkem 9 cisternami, dvěma automobilovými žebříky a jednou automobilovou plošinou. S pomocí příslušníků PČR probíhala evakuace celého panelového domu.

Požár byl v době příjezdu první jednotky na místo již natolik rozšířen, že i přes okamžitou přípravu a nafukování záchranné seskokové matrace, se pět osob pokusilo zachránit skokem z okna dřív, než se tato matrace stihla nafouknout. Bohužel u nich došlo následkem pádu ke zraněním neslučitelných se životem. Dalších šest lidí zemřelo v samotném bytě. Tato tragická událost si tak vyžádala celkem 11 obětí.

Hasiči požár bytu lokalizovali po dvou hodinách, hašení probíhalo jak vnitřní části budovy, tak z vysunutého žebříku. Kolem 20:00 hod. byl požár zlikvidován a bylo zahájeno vyšetřování příčin vzniku a rychlého šíření požáru. Na místo události dorazil také psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání přítomnosti akcelerantu hoření. Prohledávání bylo pozitivní na přítomnost akcelerantu, což vysvětluje otázku, proč došlo k tak rychlému rozšíření požáru.

Vyšetřování příčin požáru probíhalo celou noc a také následující den. Celý panelový dům byl kompletně odpojen od přívodu elektrické energie a plynu. Uživatele domu se mohli do svých bytu vrátit během nedělního odpoledne.

Svou rychlostí a počtem obětí se tento bohumínský požár řadí k nejzávažnějším bytovým požárům v Moravskoslezském kraji za posledních několik let.

Příčina požáru je stále v šetření vyšetřovatelů HZS MSK a také PČR. Předběžně odhadnutá škoda byla vyčíslena na 1 milion korun.

požár bytu v Bohumíně
požár bytu v Bohumíně
požár bytu v Bohumíně
požár bytu v Bohumíně
požár bytu v Bohumíně
požár bytu v Bohumíně
 

« zpět do rubriky


Komentáře

Actual about medicine.

Drug prescribing information. Long-Term Effects. <a href="https://prednisone4u.top">where can i get generic prednisone without prescription</a> in USA. Actual about medicament. Read information now. [url=https://hoacuoivip.vn/nhung-dieu-co-the-ban-chua-biet-ve-le-an-hoi.html#comment-18011]All trends of drug.[/url] [url=https://www.gmc.it/?attachment_id=2755]Best information about medicament.[/url] [url=https://monkeybit.it/legends-of-runeterra-cosmic-creation-review-parte-due/#comment-6954]Everything news about medication.[/url] f2_fe79

Přidat komentář | Ostrava-Online.cz

Wow, gorgeous portal. Thnx ... https://gaydatingzz.com/

local milfs

dating online dating [url="http://datingonlinecome.com/?"]dating game show[/url]

gay lesbian dating site

gay guy dating a bi guy gay wealthy men dating [url="http://gaychatgay.com?"]gay dating radar site[/url]

gay dating okcupid 77521

10 gay dating disasters international gay online dating [url="http://gaychatrooms.org?"]sjsu gay dating[/url]

gay but hate online dating

gay video dating games gay dating numbers [url="http://gaydatingzz.com?"]gay taurus dating[/url]

serious gay dating sites

gay interacial dating gay fuck dating [url="http://gaydatingzz.com?"]dothan gay dating[/url]

gay geek dating site

gay black daddies dating site gay dating duluth mn [url="http://freegaychatnew.com?"]wales gay dating[/url]

gay dating as a minority

russian gay dating site gay dating site meme [url="http://freegaychatnew.com?"]scruff gay dating spp[/url]

dating gay jokes

discrete gay dating dating in modern gay culture [url="gayedating.com?"]gay dating talk on the phone[/url]

Přidat komentář