Soutěž pro zaměstnance podpoří ekologickou dopravu

Soutěž pro zaměstnance TŽ
Soutěž pro zaměstnance TŽ
Pátek, 8. 4. 2022, 11:00 - Šlápni do pedálů anebo jeď společně autem. To je hlavní myšlenka jarní Werko výzvy, kterou si pro své zaměstnance připravily Třinecké železárny (TŽ). Firma vybízí k odlehčení dopravy, snižování emisí a zlepšování fyzické kondice.

Werko výzva potrvá od dubna do konce srpna a mohou se jí zúčastnit zaměstnanci TŽ a dceřiných společností s pracovištěm v Třinci. Soutěžit o hodnotné ceny lze ve třech kategoriích: týmy cyklistů, auto spolujízdy a jednotlivci cyklisté. Výhrou pro týmy je poukázka na zkušební jízdy na závodním okruhu a pro jednotlivce poukázka do cyklo servisu.

„Zaměstnanci, kteří se zapojí do Werko výzvy mohou nejenže přispět ke zlepšení komplikované dopravní situace ve městě, kdy se opravuje klíčová dopravní spojnice mezi městem a hutí, ale také ke snížení emisí škodlivých látek. Kupříkladu 100 aut denně jízdou z Jablunkova do Třineckých železáren vyprodukuje 900 kg CO2, což je ročně objem už 225 000 kilogramů CO2. O ostatních škodlivých látkách nemluvě,“ přibližuje Ivo Žižka, ředitel pro personalistiku a vnější vztahy TŽ.

Pravidla soutěže jsou jednoduchá. Stačí jezdit do práce i z práce na kole nebo společně autem a cestou se vyfotit. Fotografie pořízené během cesty spolu se jmény účastníků s přiřazením provozu stačí poslat na werkzone@trz.cz. Slosování o hlavní ceny spolu s oficiálním vyhlášením vítězů proběhne v září.

« zpět do rubriky