Provizorní zastávka u náměstí Ostrava-Jih bude v provozu od pondělka

Provizorní zastávka
Provizorní zastávka
Pondělí, 10. 8. 2020, 10:02 - Provizorní tramvajová zastávka u Komerční banky začne fungovat nyní po víkendu. Městskému obvodu Ostrava-Jih se podařilo získat od Drážního úřadu Olomouc povolení k uvedení dočasné tramvajové stanice do provozu.

Provizorní tramvajová zastávka u Komerční banky začne fungovat nyní po víkendu. Městskému obvodu Ostrava-Jih se podařilo získat od Drážního úřadu Olomouc povolení k uvedení dočasné tramvajové stanice do provozu. To zároveň znamená, že rekonstrukce podchodu poblíž náměstí Ostrava-Jih začne podle plánu.

Zastávka s charakteristickou dřevěnou konstrukcí začne sloužit účelům MHD zkraje týdne, od pondělí 10. 8. v 8 hodin ráno. Následně dojde k uzavření podchodu pro veřejnost a dne 11. 8. tady budou zahájeny rekonstrukční práce. Ty by měly trvat do ledna příštího roku.

Cílem stavebních úprav je kompletní kultivace podchodu. Zlepší se jeho celkový vzhled a cestující díky opravám získají nesrovnatelně vyšší komfort. Rekonstrukce počítá například s bezbariérovými přístupy nebo moderním osvětlením. Na bezpečnost pak dohlédnou nově nainstalované kamery.

Náklady na rekonstrukci si vyžádají zhruba 26 milionů korun.

Zhotovitelem je firma Stavos Stavba a.s.

« zpět do rubriky


Přidat komentář