Poslední dny na zkrášlení města podle návrhů veřejnosti

Komunitní zahrada
Komunitní zahrada
Středa, 7. 8. 2019, 23:33 - Jen do 15. srpna je možné podávat projektové záměry do třetí výzvy dotačního programu s názvem „fajnOVY prostor“. 
Výzva poskytuje možnost obyvatelům dotvořit si veřejná prostranství – ulice, náměstí, parky a další místa podle vlastních nápadů na jejich zkrášlení, zvýšení jejich užitné hodnoty či nabytí nové funkce. O rozdělení částky ve výši pěti milionů korun, která je shodná s předchozími výzvami, rozhodnou v lednu 2020 ostravští zastupitelé. Od zřízení dotačního programu v lednu 2017 již bylo podpořeno 26 projektů v celkové hodnotě 6 901 000 korun. Pro letošní ročník v něm platí několik nových pravidel. Přihlášky je možné podávat na http://fajnova.cz/dotacni-program/.
„Jednou z letošních novinek je tříkolový systém podávání žádostí. V prvním kole stačí jen zaslat projekt a rozpočet elektronickou poštou, očekáváme je tedy až na poslední chvíli, ve druhém se žadatelé sejdou s komisí při konzultaci záměru. Finální žádost se všemi náležitostmi budou odevzdávat až ve třetím kole, už teď nás ale mohou potenciální žadatelé kontaktovat se svými dotazy. Tříkolový systém je tady především proto, aby komise pomohla žadatelům s dopracováním projektu. Dříve nemohly být některé dobré nápady podpořeny – třeba kvůli nevhodnosti místa nebo způsobu realizace, k tomu by už nemuselo docházet,“ uvedla resortní náměstkyně Kateřina Šebestová.
Žadatelé potřebují dvojnásobný počet příznivců (z původních 15 je jich potřeba nejméně 30), aby mohl být podpořen jejich investiční záměr. A zkrátila se také doba realizace, z dřívějších dvou let na necelý rok. V lednu bude rozhodnuto o finančním příspěvku a v následujících měsících už mohou být projekty realizovány. Termínem pro jejich dokončení je listopad.
Hodnotící komise tvořená odborníky se zaměří na estetickou hodnotu navrhovaného záměru, užitkovou hodnotu, udržitelnost, poměr ceny k těmto hodnotám a samozřejmě zapojení komunityTedy občanů, osob či aktérů, kteří za projektovým záměrem stojí. Pro město je rovněž velmi cenná aktivita občanů, kteří projekt sami realizují a svou manuální zručností i znalostmi přispějí k regeneraci, estetizaci a využitelnosti veřejného prostoru.

« zpět do rubriky


Komentáře

mishamansour

hej, jmenuji se slečna es amisha mansour, prosím kontaktujte můj e-mail, který je tady (amishab24 @ gmailcom), aby se ti pomohli sdělit vše, co můžeš vědět o mně, poslat své fotografie, aby zabezpečil, že

ponuka financovania pre všetky vaše projekty a osobné aktivity

Získajte pôžičku v rozmedzí od 15 000 do 7 000 000 na obdobie 5 až 30 rokov v závislosti od požadovanej sumy s veľmi atraktívnou ročnou fixnou úrokovou sadzbou 3% pre všetky požadované sumy. , Kredit sa zaväzuje a musí byť vrátený. Skontrolujte svoje možnosti splácania skôr, ako sa zaviažete Ak potrebujete viac informácií, kontaktujte nás prosím na e-mailovej adrese leber.p@yahoo.com alebo Whatsapp: +33751364257. Ďakujem za pochopenie

Přidat komentář