Policisté vytáhli ženu i kouli z ledové vody

Úterý, 19. 1. 2016, 16:04 - PETROVICE - V sobotu po šesté hodině ráno přijali policisté oznámení, že v objektu Zámečku v Petrovicích se pohybuje žena se psem. Podle oznamovatelky se chovala zmateně a velmi podivně. Po příjezdu policejní hlídky k Zámečku, zaměstnankyně policistům řekla, že žena hotel opustila i se psem a s sebou vzala bowlingovou kouli.

I přesto, že podle personálu neznámá žena měla být pryč, policisté celý venkovní areál začali procházet. Během prohlídky zámeckého parku uviděli čerstvé stopy ve sněhu a pak uslyšeli psa. Ten volně pobíhal a hlasitě štěkal. Policisté se vydali směrem k psovi, a došli k umělému jezírku, který je součástí venkovního komplexu.

V jezírku, asi pět metrů od břehu, byla díra v ledu a v ní žena po krk ve vodě. Rukama objímala bowlingovou kouli, která ležela na ledě. Nejdříve policisté zavolali rychlou záchrannou službu a pustili se do záchrany.

Jeden policista běžel pro záchranný vak s lanem a druhý policista se snažil navázat komunikaci se ženou. Po několika minutách se jim podařilo ženu vytáhnout. Muži zákona podchlazenou ženu přenesli do Zámečku, kde do příjezdu lékařů, jí poskytovali první pomoc.

Pes byl předán pracovníkům psího útulku a bowlingová koule vrácena pracovníkům Zámečku.

Záchranou života případ nekončí. Policisté zjišťují všechny okolnosti, které objasní událost, která mohla skončit tragicky.

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky