Oxid uhelnatý zabil v koupelně třináctiletou dívku

Sobota, 2. 1. 2016, 11:35 - BRUŠPERK - K tragickému případu museli v pátek 1. ledna večer vyjíždět záchranáři na Frýdecko - Místecku. Půl hodiny po dvaadvacáté hodině přijalo operační středisko informaci o bezvědomí dítěte v Brušperku. Na místo ihned vyjela posádka rendez - vous s lékařkou a skupina rychlé zdravotnické pomoci, obě ze stanoviště ve Frýdku - Místku. Na místo události byly přivolány ještě další dvě posádky záchranné služby.

Třináctiletou dívku nalezli její blízcí v koupelně po několika desítkách minut bez známek života.

Operátoři zahájili telefonicky asistovanou resuscitaci, která probíhala až do příjezdu záchranných týmů. Zdravotníci pokračovali ve snaze obnovit srdeční činnost dítěte za použití přístrojové techniky a léků. Bohužel ani po více než hodinu a čtvrt trvajících resuscitačních pokusech se jim nepodařilo dívku zachránit a lékařka byla nucena konstatovat její smrt. Všechny okolnosti nasvědčovaly tomu, že v koupelně došlo k úniku oxidu uhelnatého z karmy.

S intoxikací nebezpečným plynem byly dále ošetřeny další tři děti - dívky ve věku čtyř a sedmi let, také dvanáctiletý chlapec. U všech byly zjevné příznaky zasažení oxidem uhelnatým – bolesti hlavy, nevolnosti nebo zvracení.

Děti byly při vědomí a jejich stav středně závažný. Po poskytnutí první lékařské pomoci byly transportovány na dětské oddělení frýdecko - místecké nemocnice. 

redakce Ostrava Online          

« zpět do rubriky