OKD chce propustit polovinu zaměstnanců

Úterý, 2. 2. 2016, 12:31 - KARVINÁ - Tuto neblahou prognózu pronesl výkonný ředitel OKD na dnešním zasedání karvinského zastupitelstva Dale Elmark. Přesněji, pokud firma, která se nyní pohybuje na hranici bankrotu, bude fungovat ještě v roce 2018.

Hovořilo se také o tom, že nyní je velice důležité a nezbytné, aby těžaři získali povolení dobývat uhlí pod karvinským Starým Městem. V dalších letech totiž chtějí zavřít, pro ně nehospodárné, provozy dolů Darkov, Paskov a Lazy.

Zástupci našeho kraje však trvají na tom, aby se těžilo co nejdéle, protože OKD dává práci kolem 13 tisícům lidí, a to i ve fimách, které pro těžaře pracují, a to i za cenu toho, že další těžba bude dotována z kapes daňových poplatníků. Socialisté a komunisté z vedení kraje, spolu spolu s Ttripartitou chtějí, aby provoz dolů trval až do let 2020 až 2023.

Jinak to bude obrovská rána pro zaměstnanost a výdaje s tím spojené.

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky


Komentáře

Kdo prodal doly soukromníkům?

Kdo prodal doly soukromníkům? A kdo pokračoval prodejem cizímu kapitálu? Podobné nepříjemnosti nás klidně mohou potkávat i nadále třeba až si cizí vlastník vodárenství umane, že zdraží vodu v Ostravě třeba na desetinásobek. Vodárenství v Ostravě jsme přece také "outsourcovali" Francouzům. ========================== Stát prý je nejhorší hospodář. Ale ten je TADY a nemůže prostě utéct od odpovědnosti jako cizí firma. Levně koupit, část draze prodat a pak zmizet i s penězi. Tohle je ta "neviditelná ruka trhu"? Ten správný "kapitalismus"? Myslím, že se naši zvolení zástupci kdysi poněkud spletli. Otázka zní, za kolik se spletli.

Přidat komentář