Nová sportovní hala v Třebovicích bude sloužit ligovým zápasům, spolkům i veřejnosti

Nová sportovní hala v Třebovicích
Nová sportovní hala v Třebovicích
Sobota, 6. 2. 2021, 13:38 - V Třebovicích se bude stavět nová víceúčelová sportovní hala pro volejbal, házenou, florbal, a badminton s tribunami až pro 200 osob. Stát bude v blízkosti Třebovického parku. V přístavbě najdou zázemí sportovci i návštěvníci. Areál bude oplocený, dočká se i nové parkovací plochy.

V Třebovicích se bude stavět nová víceúčelová sportovní hala pro volejbal, házenou, florbal, a badminton s tribunami až pro 200 osob. Stát bude v blízkosti Třebovického parku. V přístavbě najdou zázemí sportovci i návštěvníci. Areál bude oplocený, dočká se i nové parkovací plochy.

 

V nové hale se budou konat soutěžní utkání ve volejbale, házené, florbalu a badmintonu dorostu, juniorů i mužů až po zápasy druhé ligy. Hala o rozměru 27x45 metrů a výšce 13 metrů bude využívána také k pravidelným tréninkům sportovních klubů a jednot. Svůj prostor v ní bude mít také klub moderní gymnastiky, který se účastní krajských soutěží i mistrovství republiky.

 

Od Třebovic jsme převzali projekt, který obvod připravil a dovedl až do fáze zpracované dokumentace pro provedení stavby. Jako město v dalších krocích podáme do konce ledna žádost o dotaci u Národní sportovní agentury, díky které v případě úspěšnosti získáme externí zdroje na realizaci. Celkové náklady jsou v tuto chvíli odhadovány na 110 milionů korun. Padesát milionů chceme získat z dotace, o další náklady se podělí město s městským obvodem. Realizace bude trvat 18 měsíců, zahájíme ji v závislosti na získání dotace a výběr dodavatele,“ uvedla resortní náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

 

Ve dvoupatrové přístavbě o rozměrech 24,5x10 metrů, budou šatny, sociální zázemí pro sportovce i návštěvníky, společenská místnost s výdejovou kuchyní, recepce a sklady cvičebního nářadí. Na ploše před budovou vznikne parkovací stání pro 19 aut s příjezdovou komunikací napojenou nově z ulice 5. května. Sportovní hala bude dostupná také MHD. Ve vzdálenosti zhruba 60 metrů od haly je zastávka tří autobusových linek projíždějících přes Třebovice.

 

Ještě před zahájením výstavby bude odstraněno stávající oplocení a vybourána asfaltová plocha stávajícího parkoviště včetně podkladních vrstev. V jižní části pozemku a za brankou fotbalového hřiště SK Slavie budou vykáceny břízy a odstraněny jejich kořeny. Nově budou v lokalitě vysazeny 4 javory mleče, okrasné trávy, keře a zbývající nezpevněné plochy budou zatravněny. Dešťové vody ze střechy budou zasakovány, ale i využity pro zavlažování fotbalového hřiště.

 

V městském obvodu Třebovice není v současné době tělocvična, ve které by mohly místní spolky a sportovní jednoty provozovat sportovní aktivity. Malá tělocvična Jednoty Orel Ostrava – Třebovice z 30. let minulého století je nevyhovující ve všech směrech, včetně hygienických podmínek.  Přitom v místních jednotách cvičí a trénuje cca 320 dětí a 420 dospělých. Hlavní náplní nové haly bude vrcholový volejbal žáků, dorostu i juniorů. Volejbal má totiž v městském obvodě dlouholetou tradici. Jsem nadšen, že plány na realizaci nové haly získaly velmi reálnou podobu, na jejím vzniku pracujeme už od roku 2016,“ řekl starosta obvodu František Šichnárek.

 

Nová hala bude sloužit pravidelně také klientům Čtyřlístku - centra pro osoby se zdravotním postižením Ostrava. Vysoká škola báňská – TUO projevila zájem o využívání haly pro pravidelné hodiny tělesné výchovy. K dispozici bude i veřejnosti pro  rekreační sportování, konat se v ní budou různé akce pro veřejnost.

« zpět do rubriky