Nová přímá linka GLS z Ostravy do Zvolena zrychluje doručování balíků na Slovensko i na Balkán

GLS
GLS
Čtvrtek, 3. 10. 2019, 14:50 - Balíky z ostravského depa GLS nově putují přímo do třídicího centra ve slovenském Zvolenu. Zřízením nového spojení přepravce reaguje na zvýšenou poptávku po doručování balíkových zásilek mezi Českem a Slovenskem. Přímé spojení zároveň zrychlilo a zlevnilo přepravu z regionu severní Moravy do Maďarska, Rumunska, Slovinska a Chorvatska.

Nadnárodní přepravce balíků GLS zareagoval na zvýšený zájem o přepravu zásilek na Slovensko a dále směrem na Balkán, kam vede jedna z větví expanze české e-komerce. Ke každodennímu spojení třídicích center v Jihlavě, Zvolenu a Budapešti a přímé lince na Slovensko z Prahy a Brna přibylo před vánoční sezonou přímé spojení z depa v Ostravě. „Krach jedné z konkurenčních přepravních sítí na Slovensku otevírá od nového roku potřebu kapacitnějšího a kvalitnějšího propojení. Přímé spojení z Ostravy zlepší našim zákazníkům přepravu jejich zásilek do spolehlivé sítě slovenské GLS a dále na jih,“ uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

Efektivnější přeprava pro spotřebitele i firmy

Balíky mířící na Slovensko vstupují díky přímému spojení mezi Ostravou a Zvolenem přímo do centrálního uzlu slovenské GLS. Zákazníci ze severu Moravy tak mohou získat cenově výhodné a velmi rychlé spojení nejen na Slovensko, ale i do dalších částí přepravní sítě, kam balíky doposud putovaly přes české centrální překladiště v Jihlavě. „Mezi všemi těmito zeměmi funguje i plný rozsah služeb pro koncové zákazníky. Tedy dobírka, avizační zprávy, tři pokusy o doručení zdarma, doručování v časovém okně, síť několika tisíc výdejních míst či balíkomaty. Očekáváme proto zvýšenou poptávku ze strany našich úspěšně expandujících e-shopů,“ dodává Pavel Včela. Proto GLS ještě v letošním roce plánuje zahájit další přímé napojení mezi Českou a Slovenskou republikou, a to mezi Zlínským krajem a Trenčínem.

Příprava na vánoční sezonu

Nová přímá linka Ostrava-Zvolen dále posiluje českou i přeshraniční doručovací síť před hlavní vánoční sezonou. V tomto roce GLS opět navýšila kapacitu české sítě o desítky procent. Investice šly nejen do centrálního třídicího centra v Jihlavě, ale i do klíčových dep ve většině krajů. Neustále rozšiřuje síť výdejních a podacích míst tzv. ParcelShopů, která čítá již téměř 500 poboček.

 

___________________________________________________________________________

GLS v České republice a skupina GLS

GLS Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu). GLS zajišťuje spolehlivé, vysoce kvalitní služby přepravy balíků pro více než 270 000 zákazníků doplněné logistickými a expresními službami. „Lídr kvality v balíkové přepravě”, to je hlavní motto GLS. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností skupina GLS provozuje síť pokrývající 45 zemí. Díky propracované pozemní síti je GLS jedním z předních poskytovatelů balíkové přepravy v Evropě. GLS působí také v Kanadě a na západním pobřeží USA. GLS má k dispozici více než 70 centrálních a regionálních třídicích středisek a více než 1 400 dep. GLS čítá na 19 000 zaměstnanců, na silnicích 30 000 doručovacích vozidel a více než 3 500 dálkových nákladních vozidel v barvách GLS. Ve finančním roce 2018/19 GLS dosáhla obratu 3,3 miliardy eur a přepravila 634 milionů balíků.

« zpět do rubriky


Přidat komentář