Hokejista Ondřej Palát je nejlepším sportovcem roku 2020 Moravskoslezského kraje. Oceněni byli i sportovci dvacetiletí

Titul Sportovec roku
Titul Sportovec roku
Středa, 6. 10. 2021, 14:00 - Titul Sportovec roku Moravskoslezského kraje i letos putuje na led. Prestižní ocenění získal rodák z Frýdku-Místku Ondřej Palát, v současnosti nejúspěšnější český hráč v zámořské NHL. Do Síně slávy byl uveden bývalý český hokejový trenér a československý hokejový útočník Vladimír Vůjtek. Na slavnostním galavečeru byli oceněni také sportovci a sportovní kluby posledního dvacetiletí.

„Náš region se může pyšnit spoustou jmen, která ve sportovním světě něco znamenají. Koneckonců to dokazují seznamy sportovců a sportovních klubů posledního dvacetiletí, které jsme v letošní anketě také ocenili a vyzdvihli jejich sportovní výkony. Baroš, Ujfaluši, Kvitová, Kubina, Ogrodníková, Moravec … Jsem rád, že jsme to mohli udělat na slavnostním galavečeru v Gongu v Dolních Vítkovicích. Loni to kvůli koronaviru nebylo možné. Celý loňský rok i část toho letošního byly kvůli koronavirové pandemii těžké pro všechny, pro sportovce dvojnásob. Ale opět se ukázalo, že sportovní svět má obrovskou sílu a umí překonávat překážky. Sportovci našli způsob, jak se dostat do formy, udržet si ji a vyhrávat závody a turnaje. Za skvělou reprezentaci kraje jim patří velký dík,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který měl nad slavnostním oceňováním i letos záštitu.

Moravskoslezský kraj společně s partnery Moravskoslezskou krajskou organizací České unie sportu a Všesportovním kolegiem Moravskoslezského kraje každoročně vyhodnocuje a oceňuje nejúspěšnější sportovce, kteří dosáhli vynikajícího nebo mimořádného sportovního výkonu nebo se o něj zasloužili v jednotlivých vyhlašovaných kategoriích a další významné a mimořádné sportovní aktivity spojené s šířením dobrého jména kraje. Letos se uskutečnil už 19. ročník ankety Sportovec Moravskoslezského kraje, tentokrát s podtitulem Sportovec dvacetiletí. Slavnostní ceremoniál se tradičně uskutečnil v Multifunkční aule GONG v Dolních Vítkovicích.

„Akce Sportovec roku, která měla letos podtitul Sportovec dvacetiletí, je velkým sportovním svátkem v našem kraji. Jejím smyslem není pouze upozornit na výjimečné osobnosti či týmy. Chceme také k aktivnímu pohybu motivovat děti i dospělé. Jednou z kategorií je i Síň slávy moravskoslezského sportu. Letos se do společnosti Ivana Lendla, Jiřího Rašky, manželů Zátopkových, Vernera Ličky nebo Taťány Netoličkové připojil i bývalý český hokejový trenér a československý hokejový útočník Vladimír Vůjtek. Věřím, že i po vzoru těchto sportovních legend a sportovních ikon posledního dvacetiletí se mladí lidé naučí v běžném životě nejen vyhrávat, ale i zvládat prohry a jít dál. A že je k tomu bude motivovat obrovská vůle a vytrvalost, se kterou do všech závodů jdou ocenění sportovci,“ řekl náměstek moravskoslezského hejtmana pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

HC Oceláři Třinec
HC Oceláři Třinec
Ocenění Sportovec roku
Ocenění Sportovec roku
 

« zpět do rubriky