Hasiči obraceli na ostravské Rudné havarovaný traktor

havarovaný traktor
havarovaný traktor
Středa, 5. 2. 2020, 10:39 - Tři jednotky hasičů zasahovaly v neděli 2.2.2020 v podvečer a večer v Ostravě-Bartovicích ve čtyřproudé Rudné ulici, kde se srazil osobní automobil s traktorem, a ten skončil po kolizi na střeše vedle silnice. Řidič byl zraněn, hasiči jej ale nemuseli z kabiny vyprošťovat

OSTRAVA - Tři jednotky hasičů zasahovaly v neděli 2.2.2020 v podvečer a večer v Ostravě-Bartovicích ve čtyřproudé Rudné ulici, kde se srazil osobní automobil s traktorem, a ten skončil po kolizi na střeše vedle silnice. Řidič byl zraněn, hasiči jej ale nemuseli z kabiny vyprošťovat, „pouze“ se zaměřili na vytažení těžkého zemědělského stroje z příkopu – pomocí osvědčeného speciálu Bizon.

Nehoda se stala v neděli kolem půl šesté podvečerní. Na místo vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Slezská Ostrava a Ostrava-Zábřeh, odkud přijel vyprošťovací speciál MB Actros Bizon. Společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Ostravy-Radvanic.

Hasiči zajistili traktor proti pohybu a likvidovali únik provozních kapalin pomocí nasákavého sorbentu. Bizon nejprve přemístil přípojné pracovní zařízení traktoru, pak pomocí hydraulické ruky a navijáku převrátil traktor zpět na kola. Traktor pak byl naložen na vozidlo odtahové služby.

Zraněného řidiče traktoru nebylo nutné vyprošťovat – a to i přes značně zdeformovanou kabinu. Skončil v péči ZZS MSK. Ulice Rudná byla ve směru na Havířov necelé 3 hodiny uzavřena, doprava byla odkláněna na objízdné trasy. Zasahující složky IZS mj. chválily dobře „postavenou“ záchranářskou uličku (viz video 2 v příloze).

Video (T.Lach, HZS MSK): https://youtu.be/D9klImm2ANk

havarovaný traktor
havarovaný traktor
havarovaný traktor
havarovaný traktor
havarovaný traktor
havarovaný traktor
havarovaný traktor
havarovaný traktor
 

« zpět do rubriky