Hasiči a záchranáři zasahovali u vážné nehody na Novojičínsku

Úterý, 5. 1. 2016, 12:01 - PALAČOV - Zdravotníci a hasiči zasahovali dnes, v úterý 5. ledna, u vážné dopravní nehody na Novojičínsku. Krátce po šesté hodině ráno přijali operátoři tísňové linky 155 informaci o střetu dvou osobních vozidel na silnici poblíž obce Palačov. Na pomoc třem zraněným byla vyslána posádka rychlé lékařské a dvě skupiny rychlé zdravotnické pomoci.

Třiadvacetiletý muž zůstal zaklíněn ve zdemolovaném vozidle a musel být vyproštěn hasiči. Zasahující lékař u něj zjistil zranění hlavy, stav postiženého svědčil také pro poranění mozku a jevil se jako život ohrožující. Záchranáři proto pacienta uvedli do umělého spánku, zajistili jeho dýchací cesty a připojili k přístrojem řízené ventilaci. Ošetřili vnější poranění a připravili muže k transportu do zdravotnického zařízení. Předán byl ve Fakultní nemocnici Ostrava, a to do péče týmu tamního urgentního příjmu.  

Těžké zranění páteře a pánve utrpěl devětadvacetiletý účastník nehody. Byl rovněž zaklíněn, s posádkami však komunikoval. Záchranáři jej uložili do vakuové matrace, zahájili podávání léků a provedli další opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče. Poté muže přepravili rovněž do FN v Ostravě.

Třetí zraněnou osobou byla devětatřicetiletá žena, kterou posádky zdravotníků ošetřily s lehčím poraněním hlavy a směrovaly do další péče na chirurgickou ambulanci nemocnice v Novém Jičíně.    

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky