Dýně pro Zoo Ostrava

Dýně pro Zoo Ostrava
Dýně pro Zoo Ostrava
Středa, 7. 10. 2020, 9:21 - I v letošním roce se ostravská zoologická zahrada obrací na zahrádkáře a pěstitele dýní: Pokud se Vám urodilo nebývalé množství a nevíte co s nimi, zoo ráda Vaše přebytky přijme. Poslouží k výzdobě areálu podzimní zoo a také jako krmivo pro zvířata.

I v letošním roce se ostravská zoologická zahrada obrací na zahrádkáře a pěstitele dýní: Pokud se Vám urodilo nebývalé množství a nevíte co s nimi, zoo ráda Vaše přebytky přijme. Poslouží k výzdobě areálu podzimní zoo a také jako krmivo pro zvířata.

V předchozích letech se dýně hlavně dlabaly při tradiční akci u příležitosti Halloweenu a osvětlovaly trasu lampionového průvodu v zoo začátkem listopadu. Přestože zatím není úplně jisté, zda se akce bude moci s ohledem na pandemii uskutečnit, zoo využije přebytky od pěstitelů a zahrádkářů k výzdobě podzimního areálu zoologické zahrady a botanického parku a také jako zpestření jídelníčku zvířatům. Velkou pochoutkou jsou dýně například pro prasata, medvědy, některé opice nebo hrochy.  

Kromě dýní přijímá Zoo Ostrava i další podzimní plody – šípky, jeřabiny a žaludy. V tomto případě je možné se zapojit do soutěže Šípkový podzim. Pravidla soutěže najdete na https://www.zoo-ostrava.cz/cz/zoo/novinky/2150-sipkovy-podzim-v-zoo-ostrava/. Do soutěže nejsou zahrnuty plody jírovce maďalu (kaštany). Tyto plody zoo ani nepřijímá.

 

Děkujeme za všechny přinesené plody!

« zpět do rubriky