Do Zoo Ostrava dorazil nový hroší samec

Neděle, 20. 10. 2019, 0:19 - V minulém týdnu byl z belgické Zoo Antverpy do Zoo Ostrava dovezen nový samec hrocha obojživelného, aby utvořil nový chovný pár se zdejší samicí. 

První dny pobýval hroší samec v zázemí, aby si postupně zvykal na nové prostředí. Dnes poprvé jej mohou vidět i návštěvníci zoo a přes bariéru se také může seznamovat se svou novou partnerkou.

                                                                                                               

Samec hrocha obojživelného se narodil 1. května 2009 ve francouzském Parc Zoologique d'Amneville. Od roku 2016 pobýval v belgické zoo v Antverpách. Pro mladou, téměř šestiletou, samici, která byla do Ostravy přivezena v roce 2016 z Anglie, si jej ostravská zoo vybrala sama, jelikož od roku 2006 vede Evropskou plemennou knihu pro hrochy. „Několik dní po příjezdu trávil samec v zázemí pavilonu Tanganika, aby se po transportu uklidnil. Dnes jej chovatelé pustili i do expoziční části, kde jej mohou vidět i návštěvníci. Zatím zůstává oddělen od samice bariérami na souši i v bazénu, obě zvířata se ale mohou vidět a pomalu se seznamovat. Kdy dojde k jejich spojení, uvidíme podle vzájemného chování, věříme ale, že do budoucna spolu utvoří harmonizující pár a zapojí se do reprodukce,“ říká zooložka Adéla Obračajová.

                                                                                                                      

Chov hrochů v Zoo Ostrava

Chov hrochů v ostravské zoo začal v roce 1967 dovozem šestileté samice, která v Ostravě žila až do své smrti v roce 2009. Druhým hrochem byl v roce 1968 přivezený samec (*1967), který žil v zoo dlouhých 50 let. Uhynul na konci roku 2018. Třetím hrochem přivezeným do Ostravy byla až v roce 2016 mladá samice z anglické Zoo Whipsnade. Nový samec je tak čtvrtým hrochem, který byl do Ostravy dovezen. Naopak, několikanásobně více hrochů bylo ze zoo odvezeno. Jednalo se o úspěšně odchovaná mláďata.

« zpět do rubriky


Přidat komentář