Další voják vylákal z lidí peníze

policie
policie
Sobota, 6. 2. 2021, 13:20 - Ostravští kriminalisté v těchto dnech přijali oznámení o možném podvodu realizovaný přes sociální síť. V polovině minulého roku se obětí stal tentokrát manželský pár (žena r. 1964, muž ř. 1961), který uvěřil slibům neznámého muže. Přes sociální síť navázal kontakt s ženou a vydával se za amerického vojáka z Afghánistánu.

Ostravští kriminalisté v těchto dnech přijali oznámení o možném podvodu realizovaný přes sociální síť. V polovině minulého roku se obětí stal tentokrát manželský pár (žena r. 1964, muž ř. 1961), který uvěřil slibům neznámého muže. Přes sociální síť navázal kontakt s ženou a vydával se za amerického vojáka z Afghánistánu. Na ženu zřejmě zapůsobil legendou, že je sám na výchovu syna, pro kterého potřebuje peníze a k tomu nemá ani ženu. Požádal ji opakovaně o větší obnos peněz, aby mohl se svou profesí skončit a vrátit se domů za svým synem. Jako odměnu ženě následně slíbil „zlaté pruty“. Poškozená si nejdříve sjednala u banky první půjčku přes 200.000,- Kč, kterou mu společně s manželem poslali. Voják měl ale větší nároky a potřeboval peněz víc. Proto si i manžel od poškozené ženy vyřídil u banky úvěr a opakovaně na podvodnický účet zaslali nakonec přes 500.000,- Kč. Poslední komunikace mezi vojákem a podvedenou ženou byla, že platby došly a už je na cestě do ČR i se zlatými pruty, ale bohužel ho měli zastavit v jiné zemi. Do dnešního dne se manželé nedočkali ani vrácení peněz, ani zlatých prutů, proto se rozhodli věc oznámit na policii.

V dané věci komisař 8. oddělení obecné kriminality zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod. V případě zjištění a dopadení pachatele hrozí trest odnětí svobody až na 5 let.

To však není jediný případ, který kriminalisté v těchto dnech zadokumentovali. Na konci minulého týdne oznámila na policejní služebnu 69letá žena, že nalétla zřejmě podvodníkovi „vojákovi“ pod pseudonymem Ronaldo a opakovaně mu poslala peníze na požadovaný účet. Celkem přišla téměř o milion korun. Okolnosti těchto případu nyní kriminalisté prověřují.

Znovu apelujeme na veřejnost, buďte velmi obezřetní. V poslední době opět řešíme případy vylákání peněz. Příběhy jsou velmi podobné. Neznámá osoba přes sociální síť vyvolává u svých obětí soucit a lítost, vytvoří si důvěru a následně se snaží vylákat peníze. Je to velmi dobrý manipulátor, který dokáže oběti přesvědčit o dostat je na svou stranu. Jediným jeho cílem JSOU PENÍZE.

« zpět do rubriky


Komentáře

free online dating

local personals [url="http://onlinedatinglook.com/?"]interracial dating[/url]

completely free dating site

chat websites to meet people [url="http://datingonlinecome.com/?"]anime dating games[/url]

Přidat komentář | Ostrava-Online.cz

Wow cuz this is excellent work! Congrats and keep it up. https://gaydatingzz.com/

gay small penis dating site

christian gay dating site las vegas gay dating [url="http://gaychatgay.com?"]big bang theory dating gay r1[/url]

gay lesbian dating

reddit gay friends dating gay dating milwaukee [url="http://gaychatgay.com?"]gay dating in denver[/url]

best gay dating sites in india

gay dating in atlanta gay teen dating websites [url="http://gaychatrooms.org?"]gay dating los angeles ca[/url]

gay and lesbian dating service

walmart gay dating ad gay guy dating amanda joke [url="http://gaychatrooms.org?"]gay dating nj[/url]

argentina gay dating apo

rural gay dating gay dating honesdale [url="http://freegaychatnew.com?"]gay herpes dating[/url]

dating gay bear

do gay guys dating transmen tweet gay dating [url="http://gaychatrooms.org?"]gay dating tucson[/url]

gay man dating services

gay black dating service gay dating tucson [url="http://freegaychatnew.com?"]dating free gay personals[/url]

Přidat komentář