Téma: středeční glosy Miroslava Macka

Středa, 20. 1. 2016, 8:28

Vláda podpořila návrh zákona, který by nařizoval, že realitním makléřem už nesmí být nikdo, kdo by neabsolvoval příslušná školení, zkoušky a certifikace. Ta nedůslednost přímo děsí! Bylo by přece mnohem jednodušší taktéž jediným zákonem všechny nemovitosti vyvlastnit a následně by je přidělovali a prodávali namnožení státní úředníci. Takhle, soudruzi, ten komunismus nevybudujete ani za 100 let!

Čtenář glos Z. Š. mi napsal:

Dnes jsem shodou okolností narazil jak na pojem „evropské hodnoty“, tak na pojem „západní hodnoty“, takže jsem si mohl opět s lítostí uvědomit, že se jedná o dva úplně rozdílné seznamy.

Čtenář glos J. P. mi napsal:

V úterý 19.1. jste citoval pana Č. L. , že Němci se v dopravním zpravodajství o kontrolách na hranicích nezmiňují. Pan Č. L. se dopustil úplně stejné manipulace jako mainstreamová media, jen z té druhé strany.
Posledních několik měsíců se pohybuji v oblasti Salzburska (A) a Berchtesgadenska (D) častěji než v ČR. Ona věc s informováním o dopravě se má tak že na Bayern 3 téměř v každém dopravním zpravodajství - tj. jednou za 30min nebo častěji, hlásí mj. že na dálnici A8 je ve směru Salzburg - München třeba počítat s 15 min navíc (20, 30, 40min, dle provozu), cit.: "wegen Übergrenzkontrol" v úseku státní hranice - odbočka Bad Reichenhall. Myslím, že explicitněji už to říci nelze.
Podobně se Němci zmiňují  o situaci státní silnici Salzburg - Freilassing nebo o dálnici A93 Linz - Passau ev. dalších místech…
Ostatně stanice Bayern 3 je dostupná pozemní cestou i ve velké části ČR a volně na satelitu, tak se čtenáři mohou přesvědčit sami.
V této souvislosti je možná zajímavé zmínit, jak kontroly vlastně vypadají. Policisté, kteří si na dálnici zřídili takový malý tábor už v červenci 2015, paradoxně úplně jinde, než býval starý hraniční přechod, což způsobuje různé komplikace, kontrolují vlastně jen autobusy a sem tam "podezřelá" auta z Balkánu a Turecka. Ostatní auta, vč. dodávek a kamionů nechávají volně projet.
O skutečném přístupu německé policie ke kontrolám a jejich čistě formální povaze pak svědčí mj. i to, že stará státní silnice do Salzburku, mezi Wels a Piding v drtivé většině případů kontrolována není a to přestože vede téměř souběžně s dálnicí a v místě státní hranice jí dokonce křižuje.

Miroslav Macek

« zpět do rubriky