Téma: středeční glosy Miroslava Macka

Čtvrtek, 9. 11. 2017, 6:31

A už je to tady! O tom, kdo se stane příštím prezidentem, nakonec nebudou rozhodovat v přímé volbě jen občané, ale soudy. Neboť prý je protizákonné, aby jeden senátor či poslanec podepsal souhlas s kandidaturou dvěma či více uchazečům. Takže Mirek Topolánek, kterému by tak zbylo nedostačujících sedm podpisů (a někteří další) o kandidaturu přijdou. Berme to už v podstatě za hotovou věc, soudcokracie si to nenechá ujít.

A tak jsem se dočetl, že Babišův obhájce v kauze Čapí hnízdo je Michael Bartončík. Nu ano, syn nechvalně proslulého agenta StB Josefa Bartončíka. To jsou mi tedy náhody…

"Dnes jsem konečně sehnal ministra průmyslu a mám velkou radost. Je to expert," řekl Babiš. Jméno odmítl prozradit a řekl, že se k podrobnostem nebude vyjadřovat.

Expert na co? Na chod ministerstva? Na chod vlády? Na politickou práci s poslaneckou sněmovnou a senátem?

Kdy už konečně lidem dojde, že sebekvalitnější lékař nemusí být dobrým ministrem zdravotnictví a sebekvalitnější podnikatel dobrým ministrem průmyslu?  Takže jsem na toho experta vážně zvědavý…

Češi jsou smějící se bestie: Voliči Zemana jsou ti, kteří mají rádi státní pohřby.

Miroslav Macek

« zpět do rubriky