Téma: Putin roste na neschopnosti evropských politiků

Pátek, 24. 11. 2017, 7:37
Rusko je naším geopolitickým konkurentem. Místo aby západní politici brali Putina jako konkurenta a podle toho jednali, snaží se svést na něj vlastní neúspěchy. To nemůže fungovat.

Kdo sleduje politickou scénu delší dobu a oprostí se od svých osobních antipatií, zaujme ho na Rusku a Putinovi jedna věc. A to s jak neuvěřitelně nízkými kartami dokáže hrát a dosahovat úspěchů. On, stojící v čele země, která je mnohem menší a slabší než SSSR za studené války. On, se svojí postsovětskou ekonomikou!

Stačí jenom porovnat, kolik investoval on a kolik Západ do Iráku, arabského jara, války v Sýrii, války v Lybii. A co získal on a co my. Ten nepoměr vložených prostředků, sil, peněz, politického kapitálu i lidských životů a získaných výsledků je neuvěřitelný.

A místo poučení se z vlastních chyb a nezbytné korekci vlastních činů zareagovali západní, tedy naši, politici naprosto nepochopitelně. Činí Vladimíra Putina zodpovědným za své vlastní chyby! A protože své chyby nenapravují, vypadá to, jako když Putin stále vítězí. Za každým problémem je Putin!

Dámy a pánové, řekněme si to nahlas. Vladimír Putin není příčinou vaší neschopnosti! On je vaším konkurentem, takže vaše chyby pochopitelně využívá a zneužívá.

On opravdu nezavedl společnou měnu Euro se všemi důsledky na ekonomiku jižního křídla EU včetně Francie. On nemůže za Vaše dluhy. On u vás doma nezavedl multikulturalismus, genderismus a další šílené ideologie. On nemůže za nehlídání vnějších hranic EU, on nemůže za katalánský problém, on nevypudil Británii z EU, on nezavedl programy typu solární a řepkové dotační šílenství. On nemůže za vaše „no-go“ zóny. On ústy Merkelové nepozval miliony muslimských migrantů do vašich zemí. On nemůže za islamizaci vašich měst.

On z tohoto všeho pochopitelně těží, ale nezpůsobil to. To jste způsobily vy!

Pokud Rusko koná rozsáhlé cvičení nazvané Západ v blízkosti polských hranic za účasti statisíce svých vojáků, tak odpovědí není ustrašený ukňouranec, který žaluje, že pozorovatele pustil jen někam! Odpovědí má být stejně rozsáhlé cvičení vojsk NATO v Polsku, nazvané třeba Zázrak u Varšavy II. A přehlídka u památníku padlých polských vojáků z roku 1920 při obraně Varšavy. Tomu bude rozumět.

Dámy a pánové, fňukáním typu „Mně ten zlý Vláďa bere kyblíček“ neuspějete. Vy jste těmi rodiči, co mají zasáhnout na pískovišti.

Jaroslav Míth

blog.idnes.cz

« zpět do rubriky