Téma: pondělní glosy Miroslava Macka

Pondělí, 9. 10. 2017, 7:03

Zdá se mi, že naši současní politici jsou přesvědčeni (a to stejně, jako jejich komunističtí předchůdci), že podlézáním vrchnosti na západě (stejně jako jejich předchůdci na východě) dosáhnou uznání a vlády nad občany na věčné časy. I ti dnešní si však vyslouží hlavně pohrdání svých pánů a opovržení nás občanů.

Koně a půl království tomu, kdo mi ukáže předvolební politický program, který obsahuje konkrétní popis kroků, které zvětší svobodný prostor pro pracovité a podnikavé lidi, a nikoliv popis dalších institucí a spoustu slibů, jak donutí podnikatele dělat to či ono pro jejich voliče?

Zatím „nejlepší slib“, který jsem na jakémsi letáčku četl, zněl: Zajistíme dostupnou lékařskou péči všem, a to i v odlehlých oblastech. Úplně jsem viděl, jak je sekretariát té strany přeplněn mladými ambiciózními zubaři a dětskými lékaři, netrpělivě přešlapujícími, aby mohli vyrazit na Bruntálsko či kamkoliv jinam do pohraničí…

Na nedávné tiskové konferenci reportér MSNBC zakřičel z prostoru pro novináře: „Kde schovává president Trump svá daňová přiznání?“

Tisková tajemnice Sarah Huckabee Sanders odpověděla: „Našli jsme velice bezpečně místo, a jsem si jistá, že tam nebudou k nalezení.“

„A kdepak to asi je?“ zeptal se reportér sarkasticky.

Paní Sanders se jízlivě usmála a řekla: „Jsou pod Obamovými universitními záznamy, pod jeho žádostí o pas, pod jeho potvrzením o přistěhovaleckém postavení jako studenta, pod seznamem jeho zdrojů, které mu platily universitu, pod jeho universitními výpisy a pod jeho přihláškou o osvobození od běžné vojenské služby.

 Další otázka?“

Češi jsou smějící se bestie: Matěj Stropnický je nejstrašnějším produktem globálního oteplování.

Miroslav Macek

« zpět do rubriky