Téma: páteční glosy Miroslava Macka

Pátek, 5. 2. 2016, 8:23

Nějak se nemohu zbavit dojmu, že kdyby se celosvětově zrušily veškeré tajné služby, ubylo by terorismu i lží…

Zpráva: Členské země Evropské unie se shodly na detailech financování tří miliard eur (81,1 miliardy korun), kterými chce EU pomoci Turecku zvládnout vysoké počty uprchlíků na jeho území. Na Českou republiku připadne 20,4 milionu eur (551,3 milionu korun), plyne z detailů dohody, kterou zveřejnila Rada EU.

Dodávám:

1.) Té více než půl miliardy na ČR „nepřipadlo“. To se jen hrstka lidí rozhodla nám bez našeho souhlasu ty peníze vytáhnout z kapes.

2.) Kdo bude kontrolovat co se s těmi penězi skutečně stane a jak?

Čtenář glos V. T. mi napsal:

30. 12. 2015 zveřejnila některá média (např. http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/1569048 - externí odkaz ) informaci, že inspektoři SZPI zkontrolovali v roce 2015 celkem 4666 provozů, zda správně označují alergeny v potravinách.
Dotázal jsem se Státní zemědělské a potravinářské inspekce, dále Ministerstva zemědělství a redakce Českého rozhlasu, zda existuje nějaká zpětná vazba o účinnosti zavedení povinnosti označovat v potravinách alergeny. Např. o kolik procent klesly náklady na zdravotní péči po alergické reakci člověka na potraviny, o kolik procent se snížila úmrtnost v ČR v důsledku označování alergenů, případně další data a statistiky.
Inspekce mi odpověděla, že "SZPI nemá dle platné legislativy v kompetenci sledování zdravotního stavu obyvatelstva", MZ a novináři neodpověděli vůbec.
Tak si říkám, jestli inspektoři neměli provést 4666 jiných kontrol. Nač se kontrolují papíry o něčem, o čem se neví, zda to k něčemu je? Až se zdá, že se jedná jen o další nařízení pro nařízení… Jak je v EU ostatně zvykem.

Daniel M. Zak na facebooku: Chceš být jako Andrej? Chceš být ANO (Abnormálně Narcistní Osoba)? Tak vstup! Naši experti Tě naučí základům politické práce, tj. např: jak změnit názor o 180 stupňů a nehnout při tom ani brvou, jak se ohánět morálkou a přitom žádnou nemít, jak korumpovat pod pláštíkem boje proti korupci, jak pod rouškou veřejného zájmu prosazovat pouze ty své a též jak národ připravit o svobodu, zavést korporátní fašismus a při tom jen plnit vůli lidu.

Miroslav Macek

« zpět do rubriky