Téma: páteční glosy Miroslava Macka

Pátek, 15. 1. 2016, 8:16

Zblázněný svět: Řeší se a zakazují komentáře namísto toho, aby se řešily a zakazovaly příčiny těch komentářů…   Daniel Štrobl na Parlamentních listech: Otázka zní, proč by se muslimská komunita kdekoli v Evropě měla přizpůsobit našim hodnotám, když evropští politici, a nejen oni, dělají vše pro to, abychom se my přizpůsobili jim. Zde bychom mohli dát dlouhý seznam tzv. politicky korektních opatření za posledních třicet let, kterými jsme si na tento problém zadělali. Přestavte si, že jste muslim, žijící někde v Německu nebo třeba Belgii. Jakou budete mít motivaci přijmout evropské hodnoty? Jak motivujeme imigranty, aby přijali naše vzorce chování? Posledním výstřelkem tohoto druhu je „Etický kodex pro ženy“, který vydala primátorka Kolína a který de facto udělal z žen nikoli oběti, ale pachatele. Tento kodex implicitně říká, že nikoli imigranti, ale my, respektive naše ženy musí změnit své chování. To je přímá cesta do pekel.

Ilona Švihlíková: Rozhodně nečekám klidný rok. Má to ale i svá pozitiva. V takovéto situaci na povrch vyplouvá pravda, a jen tehdy, když víme, kdo je kdo a jaký je reálný stav věcí, jen pak se můžeme správně rozhodnout.

Lenka Zlámalová na Svobodném fóru: Angela Merkelová je po deseti letech vlády vyhořelá. Hospodářský růst není její zásluhou, je to zásluha jejího předchůdce Gerharda Schrödera, který svými sociálními reformami skutečně nastartoval ekonomiku. V Německu je rekordní zaměstnanost, je tam už skoro nemožné zneužívat sociální dávky. Myslím, že až se jednou budou psát dějiny Německa, tak Angela Merkelová, i kdyby skončila teď, bude nejhorší kancléřkou sjednoceného Německa. Není za ní vůbec nic pozitivního. Merkelová rozvařila Evropu do nejhorší krize od 2. světové války. Ona to ale odmítá uznat.

Ladislav Zibura na facebooku: Čím dál častěji mě přepadají záchvaty dětinské zlomyslnosti. Třeba v posledním půl ruce jsem začal ve vegan/raw/bio/gluten-free kavárnách vyžadovat zákusky s obsahem lepku. "Mám alergii na jídlo bez lepku," vysvětluji šokované obsluze. Ty pohledy všech jsou k nezaplacení. Stáváte se svědky kolapsu jednoho malého vesmíru…

Smí se ještě vůbec rozlišovat bílá a černá káva?

Miroslav Macek

« zpět do rubriky