Téma: páteční glosy Miroslava Macka

Pátek, 8. 1. 2016, 8:59

Lída Rakušanová včera ve „20 minutách Radiožurnálu“ k incidentům v Kolíně nad Rýnem a jinde: „Nikdo to nečekal“…politici nad tím stojí s otevřenými ústy“… Tak to se měli zeptat   tisíců a desetitisíců lidí tady na internetu (včetně mne). Již drahnou dobu jsme totiž psali a píšeme o tom, kam to povede a čekali jsme to. Obávám se ovšem, že naše další varování budou opět oslyšena jako xenofobní, náckovská, čecháčkovská, atd. Také mne zaujala její poznámka o tom, že kolínských policistů je málo a neustále žádají o nárůst policejního sboru. Nechápu proč. Dokázal bych zorganizovat ozbrojenou domobranu za velmi krátkou dobu - a členem každé hlídky by byl vždy jeden policista. A nejen, že by se neopakovala situace z novoroční noci, ale také by velmi ubylo pouliční kriminality, o které se raději už ani “multikulturně“ neinformuje. Nejdůležitější je ovšem zodpovězení otázky, co dál. Také v tomto jsem měl a mám od prvopočátku jasno: za každou cenu jsme měli všechny imigranty okamžitě vracet silou a beze zbytku tam, odkud přišli, neboť v toku času bude cena za pořádek a bezpečnost v Evropě mnohonásobně vyšší. Druhou a třetí generaci imigrantů v evropských zemích pak zbavovat občanství za násilné trestné činy a po odsezení trestu je také expedovat do zemí původu. Jsem přesvědčen, že prevence by to byla vysoce účinná. Že nic z toho nejde, že to zákony neumožňují? Pak je expresně změňme. Kde je vůle, tam je přece vždy cesta. Ta současná totiž vede do pekla.  

Některým zprávám se už ani nedá smát, ty jsou rovnou k pláči…doporučuji nazvat tu vznikající skupinu „von Neurath“.

Česko a Německo vytvoří pracovní skupinu, která se bude zabývat migrací. V jejím čele stane bývalý premiér Vladimír Špidla (ČSSD). Podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka vzešel podnět na sestavení skupiny z české strany. Úkolem pracovní skupiny bude monitorovat migrační trendy, aby byla Česká republika připravena na další vývoj. Skupina má také pomoci překlenout "propast", která je v přístupu k migrační krizi mezi oběma zeměmi.

Počet uprchlíků zásadně snížíme, prohlásila Merkelová. Neměl  by se spíše zásadně snížit počet politiků a začít u Merkelové?

Pavel Páral v Euro: Prvotním úkolem státu a jeho vlády není, nebyla a nikdy nebude lidskost a soucit, ale ochrana územní integrity, bezpečnosti svých občanů a prosperita země. Vláda, která na tuto svou základní funkci rezignuje, ztrácí legitimitu. Lidé pak berou ochranu bezpečnosti své a svých rodin do vlastních rukou, rozpadá se systém práva a volání po vládě silné ruky je čím dál silnější.

To, že policie skandální události a své totální selhání tutlala pět dní a vláda pak v prohlášení projevila zděšení a odmítla, že by šlo o uprchlíky, ačkoli zadržení u sebe prokazatelně měli doklady žadatelů o azyl, vypovídá o stavu správy největší země Evropy něco naprosto děsivého.

Čtenář glos J. K. mi napsal: Politická korektnost dovedená ad absurdum: ČT1 v hlavní zpravodajské relaci dnes uvedla, že ve Francii se terorista s nožem v ruce pokusil vtrhnout na policejní stanici s pokřikem "Bůh je velký". Asi nějaký český extremista! Doufám, že nás za to Francie navrhne vyloučit z EU.

Miroslav Korecký na facebooku: Kdyby se migranti tak nehnali za maximálními sociálními dávkami a včas se zastavili, mohli o Silvestra sexuálně obtěžovat Italky, Řekyně nebo třeba Slovenky. Takhle musí obtěžovat Němky - prostě v životě nemůžete mít všechno.

Každý, kdo dokáže dojít na Úřad práce, dokáže dojít i do práce.

Miroslav Macek

« zpět do rubriky