Téma: páteční glosy Miroslava Macka

Pátek, 8. 12. 2017, 8:20
Zcela souhlasím s Andrejem Babišem, že kvóty ekonomických migrantů prosycených časovanými extrémními muslimy jsou nesmysl. Stejně tak jako je nesmysl mluvit o nezbytné solidaritě zemí EU. Proč bychom měli být solidární s blbými rozhodnutími Merkelové a spol., když jsme navíc mnohokrát před přijímáním migrantů a jejich vítací politikou varovali? Nezbytné teď bude společně s Maďarskem a Polskem do krve hájit náš postoj, nenechat se zastrašit a hlavně nemít mezi politiky vlastizrádce.

S chutí bych si přečetl názor erudovaného psychoanalytika na Babišův výběr žen do vlády.

Martin Schulz dnes na stranickém sjezdu německé SPD prohlásil, že chce do roku 2025 Spojené státy evropské. Nechť je má. Ale bez nás: bude velice výhodné stát se středoevropským Švýcarskem.

Čtenář glos S. J. mi napsal: Dnes jsem si přečetl na Idnes.: "Schulz velí k federalizaci EU. Komu se to nelíbí, ať vystoupí, prohlásil". Okamžitě mi to připomnělo výrok Gustáva Husáka: "Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické, ale nech v tej strane zostane, čo je pevné, čo je charakterné …" Myslím, že soudruh Schulz právě dosáhl level  generálního tajemníka.

Na britskou premiérku chtěli dva Britové spáchat atentát: Zakariyah Rahman z Londýna a Mohammed Aqib Imran z Birminghamu… My jsme ovšem souzeni EU za to, že nechceme vyrábět podobné Čechy.

Jiří Payne: Miloš Zeman spolu s Andrejem Babišem se nám pokoušejí namluvit, že směřují k vytvoření menšinové vlády. Buď mají nečisté úmysly, nebo si zapomněli prostudovat pár knih o demokracii.

 Menšinová vláda se opírá o předem domluvenou podporu v parlamentu, která se ale navenek neprojevuje tím, že by koaliční partner měl své zástupce ve vládě. Proto se takové uspořádání nazývá tichou koalicí. Tichá koalice neznamená, že by se veřejně nevědělo, jak jsou rozdané karty a kdo vládu podporuje. Typickým příkladem tiché koalice byla před lety opoziční smlouva. Některé skandinávské země mají takové vlády již po desetiletí.

 To, co je nám falešně namlouváno, že směřujeme k menšinové vládě, je podvod. Žádná tichá koalice nebyla domluvena a ani není domlouvána. Prezident a nový premiér otevřeně směřují k vládě bez důvěry. To je dost velký rozdíl oproti skutečné menšinové vládě. Patrně mají v úmyslu zalíbit se české veřejnosti makáním natolik, aby jim takovou vládu tolerovala. Ale takový záměr je pohrdáním Ústavou a demokratickými principy, na kterých je český ústavní pořádek postaven. A za to musí nést nikoli jen politickou odpovědnost. Jednou k tomu dojde, jenom jde o to, jak dlouho to bude trvat.

Češi jsou smějící se bestie: Ti němečtí knihkupci jsou nám nebezpeční. Jen doufám, že toho Schulze si oběsí sami.

Miroslav Macek

« zpět do rubriky