Téma: páteční glosy Miroslava Macka

Pátek, 10. 11. 2017, 6:30

Samozřejmě, že ta Zemanova žaloba o 5 milionů korun za tvrzení, že má rakovinu, je skvělý marketingový tah. Oznámil, že by ty vysouzené peníze dal prostřednictvím svého volebního fondu na charitu, konkrétně na Klokánky a i kdyby je nakonec nevysoudil, bude už dávno po volbách. Z medicinského hlediska je to ovšem holý nesmysl. Ani po sebedokonalejším lékařském vyšetření totiž nelze o nikom prohlásit, že je zcela prost zhoubného bujení, neboť v prvopočátečním stadiu je leckdy nezjistitelné. To by pak za půl roku, za rok ty peníze vracel?

Krásný a pravdivý citát: Běžné prognózy v médiích jsou totiž často neurčité a tím i neměřitelné. Průměrný odborník je přibližně stejně přesný jako šimpanz házející šipky.

Tomáš Haas: Kdekdo se stává arbitrem všeho, od slušného chování přes literaturu a vkus politiků.

 Přitom už jen jejich styl a schopnost napsat jednoduchý text prozrazuje, že toho moc nevědí ani o slušném chování, ani o gramatice, natož o literárním stylu, a jejich volba invektiv naznačuje, že ani o vkusu. Prostě si chtějí jen ulevit a vyvěsit na facebook svoje mindráky.

Češi jsou smějící se bestie: Agentura pro uvádění lživých zpráv na pravou míru uvádí, že panu prezidentovi neodešla cukrovka ale játra.

Jindřich Šídlo je taková Iveta Bartošová české žurnalistiky.

Miroslav Macek

« zpět do rubriky