Téma: Palestinec jako Čech a marginalizace islámských teroristů v Česku

Čtvrtek, 25. 1. 2018, 8:09
Konečně patříme do Evropy. I Česká republika se zařadila mezi státy, která „vysílá“ svoje bojovníky na Blízký východ bojovat za věc islámu.

Jak uvedla redakce serveru iDnes, police ČR obvinila bývalého imáma pražské mešity Sámera Shehadeha z podpory terorismu a s ním i jeho bratra a švagrovou, kteří se účastní bojů v Sýrii po boku sesterské odnoži organizace Al-Kajda. Dalo by se říci sláva, policie to má pod kontrolou. Bronislav Ostřanský následující den vysvětlil, že nejde o nic a prostě nějaký špatný muslim se vždy najde, který ukáže tu „nevlídnou“ tvář islámu. Jenomže, není těch „špatných“ muslimů už nějak moc? Jen ve Francii jsou oběti špatných muslimů do tisíců, Německo řeší co s džihádisty a s nevěsty džihádu. Při otevřených hranicích je špatnou útěchou tvrdit, že se vlastně skoro o nic nejedná, protože většina muslimů.

Islámská komunita v ČR je relativně malá. Každý muslim ví pomalu co jiný muslim měl ke snídani. Přesto, nikdo z muslimů neupozornil na to, že bývalý imám, jeho bratr s manželkou mají choutky, zardousit nevěřící bojem ve prospěch Alláha. Zajímavé? Ne normální. Jen si vzpomeňte na útoky muslimů ve Francii. Nikdo z islámské komunity neudělal nic proto, aby těmto útokům zabránil, přestože tito lidé byli muslimové, kteří chodili do mešit a naslouchali salafistickým duchovním. Jako člověk to dokáži pochopit, přeci jen jde o někoho z nich. Opravdu je to tak? Česká muslimka Romana Červenková, mnohokrát citovaná v médiích, také ráda mluví o tom, co je islám a co islám není, ale nerozpakuje se horovat pro sekání rukou, kamenování, zabíjení homosexuálů.Podobně Hassan Alrawí,který kázal proti „nevěřícím“ podporoval mlácení dětí, výuku dětí v nenávisti k těm , kteří nevěří v Alláha, což vyšetřovala i policie. A následovala klasická výmluva, že to je třeba chápat v kontextu. V kontextu čeho? Zvláště, když islám má jediný kontext a tím je Mohamed a jeho výroky a Korán. Což je také Mohamed a jeho výroky, ale podle muslimů jsou to věčná slova jejich boha Alláha.

Pamatuji si ještě na diskuze na lide.cz v jejich staré podobě, kdy tam vystupoval Lukáš Větrovec a na svém profilu byl oblečen jako islámský bojovník proti Srbům se zelenou čelenkou s arabským nápisem označující šahádu a obklopen spoustou zbraní. Také jeden z těch o které sezajímala policiea který byl uklizen do Bratislavy Vše skončilo mlčením. Vlastně o nic nešlo, něco bylo řečeno. Slova jsou slova, že? A občas je třeba je „chápat“ v „kontextu“. Kontextu čeho? Širokého islámu, kdy vám jeden den muslim prodá kebab a druhý den vystřílí divadlo? Hodný chlapec, který zdravil? Možná i slepce přes přechod převedl. Asi nejsem sám komu vadí tato bagatelizace. Přesto většina novinových zpráv ohledně negativních zkušeností s islámem je založena právě na bagatelizaci teroristických činů muslimů a učení islámu vůbec. Je něco, co nejsem, skoro ve svých padesáti letech pochopit. Nelze pomoci pacientovi, když zlehčujeme jeho nemoc a nelze chránit lidi, pokud jím neřekneme pravdu, ale budeme zlehčovat nebezpečí.

A co si myslím? Že lidé začínají být pokrytci, kteří si něco myslí, ale veřejně se chovají jinak. Stejně jako veFrancii, kde se ukázalo,že respondenti jsou pro přijímaní imigrantů, ale domů by si je nevzali. Mají k tomu své důvody. Což mi připomíná britský seriál „Jistě pane ministře“, kde se v jednom díle jednalo o zastoupení žen ve státních funkcích. Všichni tajemníci a ministři byli z principu pro, ale vždy našli tisíce důvodů, proč na jejich ministerstvu to nejde.

Takže bych chtěl jen poprosit všechny svoje odpůrce a ty, kteří si myslí, že islám je přínosem.

Až budete zase příště obhajovat muslimy a omlouvat jejich činy, věnujte také pět vteřin těm, kteří rukou muslimů v Evropě zemřeli. Je jich více než pět tisíc od roku 2000. Madrid, Londýn, Paříž, Nice, Moskva.......

Martin Kavka

blog.idnes.cz

« zpět do rubriky