Téma: Nenechme si vzít Vánoce jen proto, že by mohly urazit imigranty

Čtvrtek, 21. 12. 2017, 8:27
Posledních zhruba deset let už je to kolorit. Mnohá města, státy a také univerzity se předhánějí v tom, kdo nahradí Vánoce něčím neutrálním anebo se budou tvářit, že Vánoce neexistují.

Podobné to je s Velikonocemi. Veselé Vánoce, Veselé Velikonoce bývají nahrazovány přáním k svátku slunovratu anebo jara. Důvod je jediný. Křesťanské pozadí těchto oslav by mohlo urazit imigranty jiné než křesťanské víry. Zpravidla jde o muslimy, protože ostatní náboženské skupiny jsou celkem lhostejné k tomu, co kdo a proč slaví. Ostatně mě je to také lhostejné. Moji víru a náboženské přesvědčení těžko urazí anebo zpochybní například hinduista, který zapaluje vonné tyčinky, nebo animista, který vyšlapává cestičku pro mravence, protože co kdyby jeden z těch mravenců byl jeho pradědeček.

Žijeme však ve světě, kde se mnozí snaží nejen zpochybnit hodnoty, které vytvářely naší civilizaci, ale nejraději by celou tuto civilizaci zlikvidovali. Důvod? Jejich vlastní přesvědčení, že jsou lepší než ostatní, že rozumí světu více než ostatní a ze svých předků, kteří vlastní prací tuto civilizaci budovali a hájili i za cenu svého života, dělají ve své podstatě „pitomce“ a někoho, kdo si nezasloužil žít. Neuvědomují si však, že bez toho všeho, tedy bez kořenů, na kterých vzešla dnešní Evropa, bez svých předků, kteří něco vybudovali a měnili, by nebyli ani oni. Nebyli by nic. Protože být aktivistou bez zodpovědnosti jim umožnila až dnešní Evropa. Evropa, kterou nejen materiálně, ale také duchovně vystavěli jejich předci, a to na základě své víry a pracovitosti.

Bohužel, dnešní média vykreslují aktivisty jako lidi, kterým jde o pokrok, modernizaci společnosti a myšlenky vše obepínající humanity. Zatímco lidi, kteří se snaží stavět na odkazu předků, jako ultrapravici. Je to prostě paradox. Být svůj, trvat na určitých hodnotách je dnes odsuzováno, zatímco myšlenky bez hodnot vedoucí k sociální anarchii jsou oslavovány. Proč? Protože novináři, stejně jak levicový aktivisté nemají žádné hranice a zábrany, takže věří, že odstraněním nějaké hodnoty, jím vadící, vznikne nová hodnota, všemi akceptovaná anebo jimi vnuceně akceptovaná? A kdo nebečí s aktivisty je společensky deklasován. Malá nátlaková skupina aktivistů začíná určovat společnosti, jak se má chovat a jak má žít. Za peníze společnosti.

Došlo to tak daleko, že například v Bolzanu byl odstraněn vánoční strom, protože by mohl urazit muslimskou delegaci a jejich víru. Nebo v Rakousku, kde po jmenování vlády, protestují levicový anarchisté, jen proto, že vládní program je založen na určitých a opravdu evropských hodnotách, ale také proto, že rakouská Svobodná strana Rakousko, je z jejich pohledu nacistická apod. Nacistická proto, že respektuje kořeny a tradici dnešní Evropy. Paradoxně se aktivisté dostávají na stranu nacistů, kteří se od křesťanské a židovské tradice a minulosti chtěli odstřihnout a křesťanské svátky se snažili nahradit právě tím, čím operují dnešní aktivisté. Svátky jara a slunovratu, založené na pseudogermánských legendách. Vzniklých ovšem až v křesťanském „středověku“

Muslimové, buddhisté, hinduisté si svoje tradice a svátky vzít nenechají, nemají důvod. Buďme jako oni. Braňme svoji minulost, kořeny vlastní kultury. Nemáme se za co stydět. Vytvořili jsme nejlepší společnost na světě, kde i housenka bude mít za chvíli hlasovací právo, jen ne obyvatel Evropy.

Hezké svátky a bohatého Ježíška.

Martin Kavka
blog.idnes.cz

« zpět do rubriky