Téma: Německo plné extremistů! Chování mnohých imigrantů to jen potvrzuje

Sobota, 13. 2. 2016, 3:28

"Německo trpí: Počet zločinů s extremistickým podtextem vzrostl" "Nenávistné nápisy i žhářské útoky. Extremismus v Německu stoupl o třetinu"..... Tyto novinové titulky by neměly nikoho nechat na pochybách, že Německo má opravdu problém.

Bohužel místo toho, abychom se dočetli, že Německo poté, co je za svou až sebezničující otevřenou náruč leckdy odměňováno násilnou a majetkovou trestnou činností, přijme opatření, kterým by jasně vytyčilo pravidla pro příchozí žadatele o azyl, důrazně vyžadovalo jejich dodržování a přísně sankcionovalo jejich porušování, dovídáme se hlavně o tom, jak se nám Německo radikalizuje. Takže Německo má vlastně problémy dva. Prvním je obrovská neřízená migrace, která zdaleka není u konce a která s sebou přináší řadu sociálních a zejména bezpečnostních problémů a rizik. Druhým je pak jeho přístup k této problematice, neboť alespoň ze sdělovacích prostředků člověk nabývá dojmu, že Německo tyto problémy nevidí a hlavně asi ani nechce vidět, ale naopak vidí a zabývá se veškerými rozhořčenými reakcemi svých občanů nad vzniklou situací a nálepkuje je extremismem.

Příliš tolerantně se přistupuje k imigrantům, naopak naprosto odlišný přístup je pak k vlastním občanům, kteří protestují či jinak dávají najevo svůj nesouhlas s imigrační politikou a s ní spojenými problémy. Německo hlásí, že zaznamenalo prudký nárůst extremistických útoků, kdy počet trestných činů s krajně pravicovým podtextem vzrostl od roku 2014 téměř o třetinu. Současně Spolkový kriminální úřad uvedl, že prudce vzrostl počet útoků na ubytovny pro žadatel o azyl, do kterých se počítá sprejování nenávistných nápisů či žhářské útoky. Zajímalo by mě, zda německá statistika zahrnuje do extremistických činů sprejování tak krajně nenávistných xenofobních hesel jako je např. "Nechte naše ženy na pokoji", "Neznásilňujte", "Táhněte domů" a pod. 

Zaráží mě, že taková statistika je zpracována maximálně podrobně, když statistika o trestné činnosti páchané ze strany imigrantů nám nikde přední novinové články neplní. Po silvestrovských útocích, kdy se vynořily zprávy o tom, že trestná činnost páchaná migranty je umlčována a nezveřejňuje se, Německo tyto informace dementovalo s tím, že skutečnost je taková, že objasnění této kriminality by bylo tak náročné, že by to policie vůbec nezvládala.

Mám za to, že by bylo vhodné znovu si oprášit původní význam slova extremismus. Extremismus je termín pro označení jednání, ideologie či skupiny mimo hlavní proud společnosti, kterým je připisováno porušování či neuznávání základních etických, právních a jiných důležitých společenských standardů, zejména ve spojení s verbální nebo fyzickou agresivitou, násilím nebo hrozbou násilí, historickým revizionismem, sociální demagogií, motivované zejména rasovou, náboženskou, třídní nebo jinou sociální nenávistí. Dnešní výklad a pojetí tohoto termínu se však používá výhradně pro vlastní obyvatelstvo, které údajně naplňuje výše uvedené znaky, ovšem ještě nikdy jsem se nesetkala s tím, že by byli extremisty označováni zástupci odlišné kultury, odlišné rasy či jiného náboženství než je křesťanství apod.

Zjednodušeně řečeno, extremismu se zřejmě dopouštějí výhradně zástupci euroamerické civilizace, v případě Evropy pak její původní občané. Přestože chování mnohých migrantů naplňuje znaky výkladu extremismu, extremisty označováni nejsou. Ještě zjednodušeněji by se dalo říci, že pokud se řeší jakýkoliv útok na zástupce jiné kultury či jiného náboženství ze strany Evropana, okamžitě se zvažuje o rasově a nábožensky motivovaném útoku. Ovšem v případě, že je tomu naopak, se o rasově či nábožensky motivovaném útoku neuvažuje a mnohdy jsme informováni o tom, že je tento motiv prakticky vyloučen. Skutečně zvláštní dvojí pojetí a aplikace extremismu. Řekla bych, až takové extrémní. Stejně jako extrémní pojetí multi“kulturní“ Evropy, která má tendenci stát se brzy monokulturním společenstvím.

Pokud je Německo rozhořčeno statistikou, která poukazuje na to, že občané jsou silně znechuceni stavem, který v Německu panuje a který zapříčinila zejména migrace a domácí azylová politika, mělo by se nad tím zamyslet. Označit šmahem všechny občany, kteří se všemožně vymezují proti neřízené migraci a s ní spojenou kriminalitou za extremisty, není řešení. Tato statistika pouze dokládá to, že je v Německu něco hodně špatně, extrémně špatně.

Hana Macharáčková

blog.idnes.cz

« zpět do rubriky