Téma: Historik Vondruška versus slouhové z Bruselu

Čtvrtek, 5. 10. 2017, 7:55

Příznačně coby potrefená husa ze známého českého pořekadla, která se ozve a zakejhá, se zachoval europoslanec Libor Rouček. Bruselský pantáta se navezl do historika a spisovatele Vlastimila Vondrušky, že hlásá bludy o Evropské unii, která podle Roučka rozhodně nepotírá vlastenectví a naopak rozvíjí a financuje rozmanitost a jinakost. Dodal také, že jinde by to Vondruškovi tak snadno neprošlo. 

Historik Vondruška své teze pregnantně formuloval v úvodní časti vynikající a čtivé studie "CIVILIZACE 2017" (Mf Dnes 2. 10. 2017). Ještě téhož dne zveřejnil stoupenec internacionalismu a kosmopolitismu (též obhájce spolupráce se sudetskými Němci) Rouček svůj odsuzujíci status na facebooku. Jaká je skutečnost vidíme dnes a denně, stačí se podívat na informace plynoucí z Brusele a od věrozvěstů hlásající evropské hodnoty (à la Jakub Janda a jeho nechvalně známý think-tank). 

I ve své historické próze je spisovatel Vondruška současný a aktuálně varující, než-li kdy na eurounijně rigidní vlně se plavící Rouček bude. 

Pozitivně kvituji vynikající počin redakce Mladé fronty Dnes a přeji, nejen na stránkách denního tisku, více Vondrušků a méně Roučků.

Mgr. Jan Kopal

 

« zpět do rubriky