Proč nevadí avantýry Václava Moravce?

Mgr. Jan Kopal
Mgr. Jan Kopal
Středa, 7. 2. 2018, 13:01

Známé pořekladlo, že co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi, platilo a platí. A v podmínkách námi všemi milované a dotované veřejnoprávní České televize to platí dvojnásob.

Bulvární tisk v těchto dnech propírá kamarádský vztah dvou bývalých moderátorek České televize - Světlany Witowské a Alex Mynářové. Bylo by spíše divné, kdyby se dvě bývalé kolegyně spolu nebavily i po ukončení pracovního poměru, neboť přátelství spolu s pracovním úvazkem nevzniká, ba ani nezaniká. Je to zvláštní, že se něco takového řeší v zemi, kde každý je někoho strýček, synovec, bratranec, spolužák, kamarád nebo alespoň milenec. U Světlany Witowské by to podle dnešních mravokárců mělo být na závadu, když moderovala prezidentskou superdebatu a měla by i takovéto okolnosti hlásit svým nadřízeným.

Nikomu podobné a horší poklesky nevadily u Václava Moravce, který uváděl rovněž politické debaty, a přitom žil s aktivním politikem Jiřím Pospíšilem. Tedy dvojí metr a účelové zamlčování a mlčení na druhé straně. Inu, vyvoleným projde i do nebevolající porušování nejen morálních morálních kodexů a obyčejní smrtelníci se musejí zpovídat i z triviálních  ptákovin. Holt smutná realita dnešních dnů v našem Kocourkově.

Mgr. Bc. Jan Kopal

« zpět do rubriky