Činnost hasičů v souvislosti se sněžením v MSK

Činnost hasičů
Činnost hasičů
Sobota, 12. 1. 2019, 15:02

V souvislosti se sněžením, které zasáhlo Moravskoslezský kraj z pátku na sobotu, hasiči nezaznamenali zásadně zvýšenou výjezdovou činnost. Od páteční 19:00 hod. do sobotní 13:00 hod. hasiči zasahovali celkem u 41 událostí, Přímá souvislost se sněžením se dá očekávat pouze u dopravních nehod, kterých hasiči za uvedenou dobu řešili 17.

Mezi nejzajímavější události patří dvě vyprošťování zapadlých autobusů, na jejichž vyproštění musela být nasazena i těžká vyprošťovací technika HZS MSK. První událost byla v nočních hodinách z pátku na sobotu v obci Děhylov na Opavsku. Na vyproštění zapadlého autobusu, který sjel z komunikace, byl nasazen i vyprošťovací automobil Bison a automobilový jeřáb Demag. Druhá událost byla ve Frýdku-Místku, v místní části Skalice. Zde v sobotních ranních hodinách sjel autobus mimo komunikaci a opřel se o sloup. Na vyproštění autobusu musely být nasazeny dva vyprošťovací automobily HZS MSK, VYA Demag a VYA Tatra. Obě události se naštěstí obešly bez zranění osob.

Krátce před dnešním polednem byly nasazeny dvě hasičské jednotky na silnici I/11 v Mostech u Jablunkova, u hraničního přechodu se Slovenskou republikou. Zde husté sněžení již tradičně zkomplikovalo provoz a na opětovném zprůjezdnění komunikace se podílely jednotka HZS MSK z Třince a jednotka místních dobrovolných hasičů z Mostů u Jablunkova.

V obci Horní Tošanovice dvě hasičské jednotky HZS MSK vyprošťovaly zapadlý sypací vůz. Na jeho vyproštění byla rovněž nasazena těžká vyprošťovací technika HZS MSK, vyprošťovací automobil Bison a automobilový jeřáb Demag.

Činnost hasičů
Činnost hasičů
 

« zpět do rubriky