Ve španělské Navaře Gravity-Charouz Racing na body nedosáhl

Čtvrtek, 7. 7. 2011, 9:11 - O prvním červencovém víkendu hostil okruh Navarra třetí pokračování evropského šampionátu FIA GT3. Bohužel, ani tentokrát si tým Gravity-Charouz Racing na svůj bodový účet nepřipsal žádné body. Závodníky české stáje tak mohl těšit alespoň fakt, že se týmu podařilo nalézt lepší nastavení vozu a tím pádem snížení ztráty na nejrychlejší. „Myslím si, že jsme udělali slušný krok vpřed a to přesto, že jsme to výsledkově nepotvrdili. Chování našich vozů se jednoznačně zlepšilo, takže doufám, že příště využijeme potenciál našeho mercedesu lépe,“ řekl šéf mechanik stáje Gravity-Charouz Racing Marcel Holan. Lépe si ve Španělsku počínal Filip Sládečka, který v barvách týmu Heico Motorsport bodoval v obou víkendových závodech.

Kolegou ruského pilota Leonida Machitskiho v mercedesu se startovním číslem 11 byl nově český závodník Jarek Janiš. Rusko-česká dvojice si po kvalifikačních jízdách, ve kterých obsadila dvanáctou a patnáctou pozici, dělala naděje na umístění v elitní desítce. Jenže ani v jedné bodované šedesátiminutovce jezdcům Gravity-Charouz Racingu nepřálo štěstí a pomyslnou cílovou pásku protnuli na třináctém, respektive jednadvacátém místě. Zatímco v sobotním klání je přibrzdila sporná penalizace, za kterou se po skončení závodu komisaři omluvili, protože sami uznali, že byla nespravedlivá, tak v neděli jejich šance na slušný výsledek skončily po výletu Machitskiho mimo trať v únikové zóně. „Pozitivní rozhodně je, že jsme našli správný směr v set-upu, takže si myslím, že nyní má náš mercedes potenciál na bezproblémové dosažení první desítky. Bohužel jsme v Navaře neměli příliš štěstí, protože nás v prvním závodě postihla penalizace průjezd boxovou uličkou a ve druhém jsme měli dva incidenty, přičemž ten druhý nám přinesl ztrátu tří kol,“ zhodnotil závodní víkend Jarek Janiš.

Posádku druhého Mercedesu SLS stáje Gravity-Charouz Racing tvořili již tradičně Jan Šťovíček a Jakub Knoll. Přestože čeští závodníci neopouštěli španělský okruh zrovna nejradostněji poté, co dojeli na sedmnácté a devatenácté pozici, mohli být spokojeni s tím, že se jim podařilo stáhnout časové manko na nejlepší jezdce šampionátu. „Jsem rád, že jsme se přiblížili těm nejrychlejším. Myslím, že jsme oproti předešlému závodu udělali pokrok. Závody se nám však moc nevydařily, v obou jízdách jsme také ztratili hodně času při zastávkách,“ vyjádřil svoje pocity v cíli druhého závodu Jakub Knoll.

V Navaře ve výborných výkonech pokračoval slovenský závodník Filip Sládečka. Ten ve voze připraveným německou stájí Heico Motorsport se svým německým kolegou Patrickem Hirschem dokončil obě jízdy v první desítce. Výtečně se slovensko-německé posádce dařilo zejména v sobotu, kdy skončili pátí. V neděli si posléze připsali jeden bod za desáté místo.

Další závod evropského seriálu FIA GT3 proběhne již příští týden 15.-17. července na francouzské dráze Paul Ricard nedaleko městečka Le Castellet.

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky