Tým Tatra Buggyra Racing vstoupil do jubilejního ročníku rallye Dakar opatrně. Video a fotogalerie

TATRA BUGGYRA RACING on DAKAR 2018 - Shakedown, Admin. Checks & Scrutineering

Neděle, 7. 1. 2018, 9:07 - Hned první etapa rally Dakar prověřila jezdce na 100% a potrápila i leckteré favority. První peruánské písečné duny přidělaly vrásky na čele i posádkám týmu Tatra Buggyra Racing. Jednička týmu Martin Kolomý nabral v úvodu drobnou ztrátu, když se zdržel na jedné z dun. Martinu Šoltysovi pak musela pomáhat rychlá asistence

Martin Kolomý sice do první etapy odstartoval jako raketa, hned prvním skokem si na svou stranu získal početný zástup fanoušků stojících kolem trati, ale při přejezdu jedné z dun zapadl a nabral drobnou ztrátu. „Hned na úvod to byla krásná etapa, nádherné skoky, akorát jednou se nám to vymstilo, tak že jsme skočili a trochu jsme se zahrabali. Něco jsme tam ztratili, ale je teprve začátek závodu. Doufám, že takto krásné etapy, které mi vyhovují, budou pokračovat a my budeme mít možnost malou ztrátu dohnat,“ hodnotil úvodní etapu Martin Kolomý. „Jsem strašně rád, že Tatra fungovala naprosto bez problémů a snad to tak vydrží co nejdéle, nejlépe až do cíle,“ dodal.

Posádka Martina Šoltyse zaplatila nováčkovskou daň a také zapadla. „Bylo to těžký. Hned asi kilometr po startu jsme míjeli vybourané auto a pořadatelé nás zahnali do takové prudké hrany, kde jsme zapadli a museli počkat, až nás někdo vytáhne,“ řekl Martin Šoltys, kterému se dostalo pomoci od rychlé asistence, kluků z Adrie. „Pak už to pokračovalo docela dobře, až na jeden zádrhel v navigaci asi v polovině závodu, kdy jsme se museli otočit, protože cesta už dál nikam nevedla. Ale jsme živí a zdraví v cíli, a to je pro mě takové malé vítězství,“ dodal dakarský nováček.

Do dějiště rally Dakar dorazil i úřadující mistr Evropy na okruzích Adam Lacko. „Sotva jsem vystoupil z auta a už mám špinavé tenisky, tak moc nadšený nejsem,“ začal rodák z Čeladné zvesela. „Ráno jsme po příletu jeli hned na start, ani jsme se nevyspali, zítra prý budeme vstávat asi ve 2 ráno, takže máme krásné výhledy. První dojmy jsou ale opravdu pěkné. V dakarském bivaku jsem vůbec poprvé, takže se rozhlížím, jak to tu funguje. Padaly tu i otázky, zda příště také usednu za volant TATRY, ovšem asi zůstane jen u pohledu diváka,“ dodal Lacko.

Ve druhé, již standartní etapě kolem města Pisco, měřící 278 kilometrů, čeká na jezdce opět zrádný terén písečných dun. 

Výsledky 1. etapy:

1. Loprais                            TATRA                    25:15

2. Van Den Brink                 RENAULT              +00:22

3. Nikolaev                         KAMAZ                  +00:29

4. Van Genugten                IVECO                     +01:11

5. Shibalov                         KAMAZ                   +01:18

9. KOLOMÝ                        TATRA                  +02:25

25. ŠOLTYS                         TATRA                  +21:04

32. VRŇÁK                         TATRA                  +55:00

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky