Tým Gravity-Charouz Racing na Nürburgringu skončil v první desítce

Neděle, 19. 6. 2011, 21:02 - O třetím červnovém víkendu se na německém okruhu Nürburgring odjel pátý podnik Světové série Renault. Tým Gravity-Charouz Racing bodoval v sobotu zásluhou Brendona Hartleye, který zajel nejrychlejší čas. V neděli skončil Novozélanďan sedmý.

Sobotní kvalifikace Světové série Renault - Formule Renault 3.5 se odjela pod černými mraky, ze kterých však začalo pršet až v odpoledním závodě. Rychlejší z dvojice jezdců týmu Gravity-Charouz Racing byl Brendon Hartley, který obsadil dvanácté místo se ztrátou jedné vteřiny a sedmi desetin. Jan Charouz zajel o další čtyři desetiny pomaleji a na startu osmého závodu letošní sezóny stál až v desáté řádě.

Do odpoledního závodu nastoupili jezdci se suchými pneumatikami, ovšem již v průběhu prvního kola spadly na německý Nürburgring první dešťové kapky. Havárie Alexandra Rossiho a Jeana Erica Vergneho způsobila výjezd safety caru, který kroužil na okruhu dlouhých patnáct minut. Tým Gravity-Charouz Racing se u Brendona Hartleye rozhodl vyměnit pneumatiky. Trať začala osychat a novozélandský jezdec musel ke svým mechanikům znovu. Fantastickou stíhací jízdou, kdy Hartley zajížděl jedno nejrychlejší kolo za druhým, projel pod šachovnicovým praporkem jako čtrnáctý. Jan Charouz skončil na jednadvacátém místě.

Nedělní kvalifikace se jela na mokrém povrchu. Brendon Hartley obsadil s monopostem stáje Gravity-Charouz Racing vynikající druhé místo. Jan Charouz startoval do druhé víkendové závodní jízdy z dvanácté řady.

Brendon Hartley si po startu pohlídal svoji druhou pozici a držel se prvního Roberta Wickense. Jezdci s povinnou zastávkou vyčkávali co možná nejdéle, protože nad Nürburgringem byly další mračna, z kterých mohlo každou chvílí sprchnout. Pět kol před cílem zajel novozélandský jezdec ke svým mechanikům, kteří mu vyměnili přední pneumatiky. Bohužel zastávka trvala déle a Hartley se propadl na sedmé místo. Jan Charouz se po startu propracoval na osmnácté místo. Po zastávkách v boxech poposkočil na místo šestnácté. V posledním kole se nad Nürburgringem strhl prudký liják, český jezdec mírně zaváhal a skončil na pozici sedmnácté.

Jan Charouz: „Tento podnik se nám vůbec nevydařil. Od začátku víkendu jsem nedokázal zachytit tempo nejrychlejších, což se projevilo v kvalifikacích. Ze zadních pozic je pak těžké bojovat o přední příčky. I když jsem dokázal předjet několik jezdců, na body to nestačilo. Doufám, že se takovýto průběh závodního víkendu nebude opakovat.“

Brendon Hartley: „Byl to velmi frustrující víkend. Rychlost jsem měl v obou závodech a nakonec z toho bylo pouze sedmé místo. Dnešní kvalifikace byla opravdu velmi dobrá. Byl jsem šťastný, že mohu startovat z první řady. Start jsem měl dobrý a po celou dobu závodu jsem na Wickense vytvářel tlak. Při zastávkách v boxech se však vyskytl problém a já ztratil devět vteřin a pět pozic. Jsem zklamaný z toho, co se nám stalo. Mám ale velkou radost z naší rychlosti. Doufám, že si v příštím závodě vše vynahradíme.“

 BPA media

 

« zpět do rubriky