Top 10 v Šestidenní pro KBS ÚAMK team Unhošť

Úterý, 5. 9. 2017, 14:39 - Možná, že na první pohled výsledek české reprezentace na motocyklové Šestidenní ve francouzském Brive až tak neoslní. Třináctým místem nenavázala na bronz z loňského roku. Nicméně jeden z klubů ÚAMK se v klubové tabulce dostal na 9. místo a proti loňsku si dokonce polepšil. Takže ÚAMK tleská jezdcům z KBS ÚAMK team Unhošť.

Pokud jde o českou reprezentaci, čtveřici Patrik Markvart, Patrik Liška, Jakub Šefr a Milan Enge, připravilo ji o lepší výsledek Markvartovo zranění v předposlední etapě a následné penalizace. Do té doby patřilo Čechům sedmé místo. Juniorský tým ve složení Adolf Živný, Robert Friedrich, Jiří Hádek skončil osmý.

Z vítězství se v obou soutěžích radovali reprezentanti Francie, kteří využili výhodu domácího prostředí. Ve Světové trofeji porazili druhou Austrálii o šest minut, junioři předčili druhé Italy jen o 15 sekund.

A jak viděla česká výprava vše přímo na místě? „Tak je tu posun do top 10 na 9. místo v klubové soutěži ze 167 startujících klubů zde ve Francii. Kluci zabojovali, vyrovnané časy a bez pádů, týmová práce při opravě vodní pumpy na Jakubově moto, nejen jich tří přímo na trati, ale i „najížďáků“ a všech členů servisu v časových kontrolách. To vše pomohlo k posunu průběžným pořadím. Pohodu a pomoc doplnila spolupráce s dalšími klubovými týmy z ČR, KP Enduro klub a Motoklub Chrastava. No, a bez výborné kuchyně, kde všichni získali energii, by to nešlo. GAST-PRO Trutnov - Jára a Katka Brdičkovi, vytvářeli neskutečné lahody a energii do závodů. Právě šestý den čekal jezdce, obdobně jako v loňském roce ve Španělsku, start po třídách od nejslabších do závěrečného motokrosu, který byl hned vedle paddocku. Naši si udrželi náskok před desátým týmem. To je bezvadné.“