Tomáše Engeho čeká britský Silverstone

Čtvrtek, 2. 6. 2011, 15:41 - Posádka ve složení Tomáš Enge – Alex Müller bude chtít o prvním červnovém víkendu vylepšit své bodové konto po nevydařeném víkendu v Německu. V loňském roce tým Young Driver AMR svoji rychlost ukázal.

Pátý podnik světového šampionátu vozů GT1 se odehraje již o nadcházejícím víkendu 3. až 5. června na britském okruhu Silverstone, kde se pojede také o prestižní cenu Tourist Trophy. Britský autoklub toto ocení uděluje již od roku 1905 a jedná se tak o nejstarší a jednu z nejprestižnějších trofejí, která se v motoristickém sportu uděluje.

Tomáš Enge a Darren Turner měli šanci toto ocení získat již v loňském roce, když na britském okruhu v hlavním závodě vozů GT1 zvítězili. Radost jim však překazili techničtí komisaři, když u jejich vozu našli technické nesrovnalosti s pravidly a posádku ze závodu vyloučili. „V loňském roce jsme měli v Británii neuvěřitelně rychlý vůz, který neměl v podstatě konkurenci. Letos je ale všechno jinak. Máme větší váhu o 50 kilogramů a menší restriktor nasávaného vzduchu. Favoritem budou podle mého názoru Nissany,“ uvedl Tomáš Enge a pokračuje: „Ovšem ani my se nevzdáváme. Zdejší okruh našim vozům vždy seděl a myslím, že tomu tak bude i letos. Určitě myslíme na body a na co nejlepší výsledek.“

Tým Young Driver provedl na obou speciálech Aston Martin DBR9 mezi závody na Sachsenringu a Silverstone kompletní repasi. Pro britskou automobilku se bude jednat o domácí závod, ve kterém bude chtít všem svým příznivcům ukázat, že stále patří na vrchol. Stejné cíle má také německý tým, který v uplynulých třech závodech vždy vystoupal na stupně vítězů.

Závody šampionátu FIA GT1 World Championship můžete sledovat v přímém přenosu na obrazovkách televizní stanice SPORT 5. V sobotu 4. června od 12:25 hod kvalifikaci a od 17:00 hod kvalifikační závod. V neděli 5. června pak hlavní závod od 15:30 hod.

media.bpa.cz

« zpět do rubriky