Severočeši v Holandsku představili první hybridní rallye kamion na světě

první hybridní rallye kamion na světě
první hybridní rallye kamion na světě
Úterý, 8. 10. 2019, 19:49 - Jako první na světě! Severočeský tým MKR Technology postavil první rallye kamion na světě s hybridním pohonem. 

Jedinečný koncept terénního kamionu vyvíjel židovický konstruktér Mario Kress v totálním utajení ve spolupráci s holandským Riwald Dakar týmem. Závodní speciál Renault Trucks C460 Hybrid Edition byl slavnostně představen při páteční podvečerní světové premiéře v holandském Almelu. Unikát se chystá lednový Dakar.

 

„Na vývoji zcela nového konceptu jsme tvrdě pracovali několik měsíců. S naším hlavním partnerem Riwald Dakar týmem jsme vytvořili jedinečnou spolupráci, která teď přinesla tento jedinečný koncept, ve kterém se kloubí  všechny zkušenosti, které jsem dosud nasbírali spolu s ukrutnou energií, kterou tento kamion má. Současně ale spojujeme moderní trendy v technologiích i aktuální otázky dopadu na životní prostředí. Stojíme na prahu velkých strukturálních změn v motorsportu a dálkových rallye,“ pronesl s hrdostí na svůj tým Mario Kress, šéf MKR Technology a autor projektu MKR Adventure.

 

V době, kdy se otázka kvality životního prostředí stává globální téma číslo jedna, reaguje v pravý čas tým MKR Technology a Riwald Dakar premiérou hybridního kamionu. „Renault Trucks C460 Hybrid Edition je lehký kamion, který obsahuje 700 kilogramů hybridní technologie, a dosahuje ideální hmotnosti 8,5 tuny. Žene ho přes tisíc koňských sil,“ sdělil Mario Kress.

 

Severočeský Renault Trucks tak bude vůbec první hybrid na světe, který pojede legendární Rallye Dakar. Tento tah vítá i A.S.O, organizátor nejtěžší rally na světě, který by chtěl vidět tým Riwald Dakar s Gertem Huzinkem za volantem nového hybridního kamionu Renault C460 Hybrid Edition na startu Dakaru v roce 2020. A přání se promění v realitu. Tým totiž naplňuje myšlenku organizátorů být inovativní a společensky odpovědný. Právě taková se snaží být i společnost Riwald Recycling – hlavní sponzor týmu Riwald Dakar, který v současné době slaví své výročí.

 

Technické údaje kamionu Renault Trucks C460 Hybrid Edition:

 • Typ: Renault Trucks C 460 Hybrid Edition
 • Motor: DXI 13
 • Převodovka: ZF Ecomat 6HP
 • Převodová skříň: ZF VG 1600
 • Přední a zadní náprava: Axle Tech 4000 grand series.
 • Výkon dieselového motoru: 1040 HP
 • Točivý moment dieselového motoru: 4600 Nm
 • Elektromotor: ZF CeTrax lite
 • Přídavný výkon E-motoru: 205 HP
 • Maximální točivý moment: 1600 Nm
 • Tlumení: Hendrickson

 

kamion s Mariem Kressem
kamion s Mariem Kressem
první hybridní rallye kamion na světě
první hybridní rallye kamion na světě
pilot Gertem Huzinkem
pilot Gertem Huzinkem
 

« zpět do rubriky