Räikkönenova premiéra v NASCAR ŽIVĚ na SPORT 5

Čtvrtek, 19. 5. 2011, 18:47 - SPORT 5 připravil pro fanoušky motorsportu další lahůdku. V noci z pátku 20. května na sobotu 21. května odvysílá závod NASCAR Camping World Truck Series z Charlotte. Při něm si svou premiéru na amerických oválech odbude bývalý mistr světa formule 1 a účastník mistrovství světa v rally Kimi Räikkönen.

SPORT 5 přináší už od zahájení svého vysílání v roce 2008 pravidelně přímé přenosy všech závodů série NASCAR Sprint Cup, která si v Čechách i na Slovensku získává stále více příznivců, o čemž svědčí i stálý a rostoucí zájem diváků o tyto přenosy. O nadcházejícím víkendu nabídne SPORT 5 nejen jim dvě lahůdky.

22. května od 1:40 hod, tedy v noci ze soboty na neděli, se mohou fanoušci NASCAR těšit na All Star Race Sprint Cupu z Charlotte, v němž sice nejde o body do tabulky šampionátu, ale pojede se o finanční prémii převyšující jeden milión dolarů.

Z pátku na sobotu asi nebudou spát mnozí příznivci motoristického sportu. SPORT 5 získal práva také na závod NASCAR Camping World  Truck Series z Charlotte, k němuž se budou upínat zraky celého motoristického světa. S Toyotou týmu Kyle Busch Motorsports si svou premiéru na amerických oválech odbude mistr světa formule 1 z roku 2007 Kimi Räikkönen. Přímý přenos s českým komentářem Petra Minaříka a Davida Hanáčka exkluzivně odvysílá SPORT 5 v sobotu 21. května od 2 hodin ráno.

Pro Kimiho Räikkönena rozhodně nepůjde o jednorázový start. V NASCAR by se měl Fin objevit i v dalších měsících. Diváci SPORT 5 jej ale budou i nadále vídat také v pravidelných sestřizích a přímých přenosech ze soutěží mistrovství světa v rally. "Opravdu se těším na to, až se blíže seznámím s NASCAR. Vím, že to je velice náročné a otevřené špičkové závodění. Určitě to bude velká výzva a taky velká zábava," věří Kimi Räikkönen, ale zároveň dodává: "Nebudu nikde závodit, pokud by to kolidovalo s mým angažmá ve WRC. Volba na tyto závody padla proto, že nijak nekolidují se soutěžemi, které pojedu. Je jedno, co dělám, pokud nejsem na rally. Ale mým hlavním cílem je zlepšovat se v mistrovství světa v rally."

NASCAR NA SPORT 5 O VÍKENDU 20. AŽ 22. KVĚTNA 2011:

Sobota 21. 5. - 2:00 - přímý přenos - NASCAR Camping World  Truck Series - Charlotte

Neděle 22. 5. - 1:40 - přímý přenos - NASCAR Sprint Cup - All Star Race - Charlotte

« zpět do rubriky